• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32577

  وزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای شهادت علامه بزرگوار شیخ محمد سعید رمضان البوطی در دمشق را تسلیت گفت.

  به گزارش پارس به نقل از ایسنا، در این بیانیه آمده است:

  « بسم الله الرحمن الرحیم

  ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

  وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شهادت علامه بزرگوار شیخ محمد سعید رمضان البوطی، رییس اتحادیه علمای بلاد شام را که حین تدریس علوم دینیه در مسجد الایمان دمشق به همراه شاگردان خود مورد هجوم ددمنشانه گروه های تکفیری افراطی قرار گرفتند و دعوت حق را لبیک گفتند به جامعه علمای جهان اسلام به ویژه اتحادیه علمای بلاد شام، مردم مقاوم سوریه و خانواده های آنان تسلیت گفته و ضمن محکومیت شدید این جنایت ضد دینی و انسانی، عاملان کوردل آن را دشمنان ملت سوریه می داند.

  یقینا مجاهدت ها و شهادت عالمانی هم چون شیخ محمد رمضان البوطی که از اعاظم تقریب مذاهب اسلامیه و مقاومت اسلامی علیه صهیونیسم بوده نقشه شوم آمریکا و صهیونیسم جنایتکار و ایادی منطقه یی آنان را که با کمک های مالی و تسلیحاتی خود به گروه های مسلح و تروریست سعی در اختلاف افکنی و ایجاد درگیری های فرقه یی و تشدید کشتار بی گناهان در سوریه دارند را نقش بر آب خواهد کرد.

  وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن دعوت از جامعه علمای جهان اسلام و مراکز دینی برای محکومیت این جنایت بزرگ و دیگر اقدامات ضدبشری صورت گرفته از جمله اقدام تروریستی به کارگیری تسلیحات شیمیایی از سوی تروریست های دشمن ملت سوریه، خواستار اهتمام مسوولانه همگان جهت توقف خشونت ها و آغاز گفت گوهای ملی برای پایان بخشیدن به درگیری ها در این کشور است. »

  ایران جامعه جهان اسلام خانواده خشونت سوریه گروه های مسلح مسجد وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران وزارت خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها