• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32498

  نخست وزیر منتخب فلسطین با اشاره به تلاشها برای قرار دادن ایران به عنوان دشمن اعراب به جای رژیم صهیونیستی، سفر رئیس جمهوری آمریکا به مناطق اشغالی را سبب تقویت اشغالگری صهیونیستها قلمداد کرد.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری الشرق الاوسط، اسماعیل هنیه در واکنش به سفر باراک اوباما به مناطق اشغالی و نیز رام الله تاکید کرد سیاست آمریکا، اشغالگری را تقویت و تحکیم می بخشد و اشغالگری را در پوشش صلح، مشروعیت می بخشد.

  نخست وزیر منتخب فلسطین تاکید کرد هیچ انتظاری از سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به منطقه نمی رود و تغییری در معادلات سیاسی ایجاد نخواهد کرد.

  هنیه تصریح کرد آمریکا به جای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل، آن را تقویت می کند و شهرک سازی را مشروعیت می بخشد.

  وی افزود تشکیلات خودگردان باید این نکته را درک کند که آینده اش مرهون میزان پایبندی اش به اصول ملی و تحقق آشتی ملی است.

  هنیه در عین حال بر مخالفت خود با تلاشها برای قرار دادن ایران به عنوان دشمن اعراب به جای رژیم صهیونیستی با وجود اختلافات با تهران در برخی زمینه ها (اشاره به مسئله سوریه) تاکید کرد.

  از سوی دیگر رسانه ها از تلاش تظاهرات کنندگان فلسطینی برای نزدیک شدن به ساختمان تشکیلات خودگردان در رام الله که باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان در حال دیدار بودند، خبر دادند که نیروهای امنیتی فلسطین مانع نزدیک شدن آنها شدند.

  اسماعیل هنیه ایران باراک اوباما پوشش رام الله رژیم صهیونیستی رسانه سوریه فلسطین نیروهای امنیتی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها