• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32493

  باوجود تدابیر شدید امنیتی در شهر رام الله همزمان با ورود رئیس جمهور آمریکا، منابع خبری از برگزاری تظاهرات ضدآمریکایی در این شهر خبر می‌دهند.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رئیس جمهور آمریکا ظهر امروز پنجشنبه با یک بالگرد وارد رام الله شد تا با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگران فلسطین دیدار کند.

  بنا بر این گزارش، تدابیر امنیتی شدیدی در شهر رام الله و بیرة اتخاذ شده و صدها نفر از نیروهای امنیتی و همچنین تک تیراندازها در معابر و میدان ها مستقر شده اند.

  بر این اساس، مقررات منع آمد و شد در بخش مربع امنیتی اطراف مقر تشکیلات خودگران و همچنین بیشتر مناطقی که اوباما از آن عبور می کند برقرار شده است.

  رادیو اسرائیل اعلام کرده است که ارتش اسرائیل صدها نفر از نظامیان خود را برای تامین امنیت راه ها منتهی به رام الله فراخوانده است.

  از سوی دیگر، منابع خبری فلسطینی از برگزاری تظاهرات در خیابان های رام الله در اعتراض به سفر اوباما علی رغن تمامی تدابیر امنیتی در این شهر خبر داده اند.

  این در حالی است که اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین در نوار غزه در واکنش به سفر باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به فلسطین گفت: سیاست آمریکا در راستای اشغالگری اسرائیل و مشروعیت بخشی شهرک سازی است.

  وی افزود: ما در سیاست آمریکا عاملی که به پایان دادن اشغالگری کمکی کند نمی بینیم و آمریکا تنها به دنبال حمایت از اشغالگری و مشروعیت دادن به شهرک سازی و سازش تحت شعار صلح است.

  هنیه ادامه داد: ما انتظار هیچ تغییر واقعی در معادلات سیاسی به دنبال این سفر اوباما را نداریم. و تشکیلات خودگران نیز باید این نکته را درک کند که آینده اش مرهون پایبندی به اصول ملی است.

  نخست وزیر دولت حماس در ادامه هرگونه تلاش برای معرفی ایران به عنوان دشمن اعراب به جای اسرائیل، علی رغم برخی اختلافات با تهران را بشدت رد کرد.

  اسماعیل هنیه اوباما ایران باراک اوباما حماس رام الله رئیس جمهور آمریکا غزه محمود عباس نیروهای امنیتی
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها