• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32492

  وزیر خارجه آلمان با اشاره به نشست کارشناسان گروه ۵+۱ و تهران در استانبول، نسبت به حل مساله هسته‌ای ایران ابراز امیدواری کرد.

  به گزارش پارس به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از ریانووستی، « گیدو وستروله» وزیر خارجه آلمان معتقد است امکان حل سیاسی دیپلماتیک مساله هسته ای ایران وجود دارد.

  رییس سیاست خارجی آلمان در دیدار با خبرنگاران گفت: چندی پیش مذاکراتی بین کارشناسان گروه" ۱+۵" و ایران در استانبول ترکیه برگزار شد و قرار شده دور بعدی مذاکرات در اوایل آوریل برگزار شود.

  گیدو وستروله ضمن تاکید بر اینکه خواهان حل سیاسی و دیپلماتیک مسئله هسته ای ایران است، گفت: در حال حاضر این فرصت پیش آمده است.

  روزهای شنبه و یکشنبه مذاکرات کارشناسان ایران و گروه" ۱+۵" در استامبول برگزار شد. پس از این نشست، مایکل مان سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: « این نشست فرصتی را برای کارشناسان ایرانی و طرف مقابل ایجاد کرد، تا دیدگاه های خود را در خصوص مسائل فنی بیان کنند» .

  بنابر این گزارش، طرفین توافق کردند که دور بعدی مذاکرات خود را در روز ۵ آوریل در قزاقستان انجام دهند.

  آمریکا و برخی از دیگر کشورهای غربی مدعی هستند که ایران اهداف غیر صلح آمیز از برنامه های هسته ای خود دنبال می کند، این در حالی است که مقامات ایرانی با رد این اتهامات بارها اعلام کرده اند که برنامه هسته ای این کشور صرفا جهت رفع نیازهای انرژی است.

  آلمان انرژی ایران برنامه هسته ای ترکیه قزاقستان کشورهای غربی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا وزیر خارجه هسته ای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها