در کنفرانس خبری مشترک با محمود عباس

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32473

  رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که در گفت‌وگو با مقامات اسرائیل تأکید کرده شهرک‌سازی‌های اسرائیل غیرسازنده و نامناسب هستند.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور اوباما که برای اولین بار پس از تصدی پست ریاست جمهوری به سرزمین های اشغالی سفر کرده است در کنفرانس خبری مشترک با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، از شهرک سازی های اسرائیل در کرانه باختری و قدس شرقی انتقاد کرد و آن را مانعی بر سر راه صلح دانست.

  رئیس جمهور آمریکا گفت: او خودش را به ایجاد یک کشور فلسطینی « مستقل، دوام پذیر و همجوار [با اسرائیل] » متعهد می داند هر چند که دستیابی به این هدف بسیار دشوار است.

  وی پس از اتمام گفت وگوی دو ساعته با محمود عباس به خبرنگاران گفت: « مسئله اصلی در حال حاضر این است که چگونه ما می توانیم برای مردم فلسطین، حاکمیت ارضی و برای اسرائیلی ها امنیت ایجاد کنیم؟ »

  اوباما افزود: « این سخن به معنای این نیست که شهرک سازی ها مهم نیستند، بلکه به معنی این است که اگر ما این دو مسئله را حل کنیم، مسئله شهرک سازی هم خودش حل شده است. »

  رئیس جمهور آمریکا که روز گذشته با نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفت و گو کرده بود، ادامه داد: « من به صراحت به آقای نتانیاهو و سایر رهبران اسرائیل گفته ام که ما ادامه فعالیت های شهرک سازی را سازنده و مناسب و اقدامی که زمینه ساز صلح باشد، نمی دانیم. »

  اوباما تصریح کرد فلسطینی ها نباید با توهین های روزانه ای که حاصل اشغالگری است مواجه شوند.

  وی افزود: فلسطینی ها شایسته داشتن کشوری مستقل و قدرتمند هستند.

  وی خاطرنشان کرد آمریکا قصد دارد با کمک وزیر خارجه جدید خود، جان کری، اسرائیل و فلسطین را بار دیگر به پای میز مذاکره آورده و اختلافات دو طرف را کاهش دهد.

  اوباما جان کری رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین رئیس جمهور رئیس جمهور آمریکا ریاست جمهوری سرزمین های اشغالی محمود عباس نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل وزیر خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها