• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324684

  معاون وزیر خارجه کشورمان اعلام کرد که در صورت بسته نشدن مسائل مرتبط با گذشته، ایران برجام را اجرا نخواهد کرد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم، سید عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان در مراسم مراسم یادبود مرحوم «غضنفر رکن آبادی» سفیر سابق کشورمان در لبنان اعلام کرد که در صورت بسته نشدن مسائل مرتبط با گذشته، ایران برجام را اجرا نخواهد کرد.

  عراقچی ادامه داد: پیشنویس قطعنامه شورای حکام توسط گروه ١+٥ ارائه خواهد شد. درباره واژه های آن در حال مشورت با آنها هستیم.

  معاون وزیر خارجه کشورمان گفت: باید از عباراتی که دقیقا معنی بسته شدن و خاتمه موضوعات گذشته در شورای حکام را بدهد استفاده بشود. موضوع پی ام دی باید به صورت کامل بسته شود تا برجام ادامه یابد وگرنه ما تعهداتی را که بر اساس برجام موکول به بسته شدن پی ام دی است را اجرا نخواهیم کرد.

  وی افزود: از آنجایی که ایران عضو شورای حکام نیست نمیتواند بانی قطعنامه باشد بنابراین پیشنویس آن توسط گروه ١+٥ به عنوان اعضای شورای حکام ارائه میشود.

  عراقچی در بخش دیگری از سخنانش گفت: از آقای آمانو انتظار داریم گزارشی مبتنی بر واقعیات ارائه دهد. طبیعی است درباره وقایعی که ادعا میشود ١٥ سال پیش رخ داده اند قضاوت قطعی ارائه داد. نمیتوان قضاوت قطعی ارائه داد. انتظار از اقای آمانو نمیرود که گزارش صد درصدی را ارائه دهد. اصولا اتفاقات مربوط به گذشته این خاصیت را ندارد. ما از اقای امانو انتظار داریم گزارش واقع‌بینانه و معتدلی را ارائه بدهد. اصولا اتفاقات مربوط به گذشته این خاصیت را ندارد.

  پیش از وی نیز «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه همین مراسم در جمع خبرنگاران درباره اظهارات «یوکیا آمانو» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: نمی‌توانیم بر اساس اظهارات رسانه ای آمانو قضاوت کنیم. آنچه مهم است گزارش آژانس است و علاوه بر گزارش آژانس شورای حکام و تصمیم گیری این شورا.

  اعضای شورای ایران سازمان انرژی اتمی لبنان وزیر خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها