• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32465

  مشاور پارلمانی رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از ویژگی‌های مثبت سال ۹۱ بود.

  به گزارش پارس حجت الاسلام والمسلمین علی عسگری در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هم چنین افزود: یکی دیگر از ویژگی های سال ۹۱، مهار قاطع جریان افراطی و افراط گران توسط مقام معظم رهبری بود. موضع گیری های ایشان که از روی هوشمندی و دقت تمام انجام شد، بهترین راه برای مقابله و مهار این جریان ها در آستانه انتخابات بود.

  وی معتقد است: در سال ۹۱ چالش های زیادی به واسطه نوع رفتار برخی مسوولان به وجود آمد؛ ایجاد و تشدید تحریم ها علیه ایران از این جمله بود.

  وی تاکید کرد: با توجه به این مشکلات، رجال سیاسی باید تلاش کنند تا در سال جدید با نخبگان حوزه و دانشگاه تعامل بیشتری داشته باشند و با توجه به چشم اندازها و سیاست های مورد نظر رهبری کشور را از بحران و سوءمدیریت ها عبور دهند.

  این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: انتخاب یک رییس جمهور عمل گرا، فراجناحی و کارآمد، مهم ترین مسوولیت نخبگان در سال جدید است. نخبگان باید فردی را به عنوان رییس جمهور انتخاب کنند که بتواند در داخل کشور از راه تحقق اعتدال و کرامت نفس جاذبه در حد عالی و دافعه در حد ضرورت را مبنا قرار دهد.

  وی با این اعتقاد که « مهم ترین مشکل کشور مربوط به حوزه سیاست های خارجی است» تصریح کرد: رییس جمهور آینده باید از ساده انگاری در این حوزه جدا بپرهیزد و با اقداماتی که انجام می دهد، برای برداشتن تحریم ها نیز تلاش کند.

  ۲۲ بهمن انتخابات تحریم ها علیه ایران تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام حسن روحانی دانشجویان ایران رییس جمهور مشکلات مقام معظم رهبری نخبگان

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها