• لینک کوتاه
 • کد خبر: 324616

  معاون وزیر خارجه خواستار همکاری کشورهای اسلامی برای برگزاری حج ایمن شد.

  به گزارش پارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، "عمر حمیدو چیانا" وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر با "حسین امیرعبداللهیان" معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار نمود.

  در این ملاقات معاون عربی آفریقای وزارت خارجه ضمن تشریح راهبرد جمهوری اسلامی ایران در آفریقا گفت: ما برای گسترش روابط با آفریقا خصوصاً کشورهای دوست و مسلمان مانند جمهوری نیجر، هیچ محدودیتی قایل نیستیم .

  وی افزود: مشترکات فرهنگی و تاریخی زیادی بین دو کشور دوست ایران و نیجر وجود دارد و اطمینان داریم این سفر می تواند به یافتن زمینه های جدیدی برای همکاری دو کشور منجر گردد .

  وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر گفت : ما برای روابط با جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی قایل هستیم و با توجه به پیشرفت های صنعتی و معدنی ایران خواستار استفاده از تجربیات ایران ، در این عرصه ها هستیم .

  وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر همچنین مراتب تسلیت خود به دولت و ملت ایران به مناسبت حادثه منا ابراز نمود .

  معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه نیز ضمن تسلیت متقابل به دولت و ملت نیجر بخاطر درگذشت تعدادی از حاجیان نیجری، خواستار همکاری و اتحاد کشورهای اسلامی برای برگزاری حج ایمن ، گردید .

  لازم بذکر است که وزیر معدن و توسعه صنعتی نیجر در رأس یک هیأت عالی رتبه بمنظور رایزنی با همتاهای ایرانی خود، روز گذشته وارد تهران شده است. جمهوری اسلامی ایران در نیامی (پایتخت نیجر) دارای سفارت خانه مقیم می باشد .

   
  پایتخت کشورهای اسلامی معاون وزارت امور خارجه وزیر خارجه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها