• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32451

  سخنگوی ارتش مالی امروز (پنجشنبه) گفت: یک عامل انتحاری طی حمله‌ای به فرودگاه شهر" تیمبوکتو" باعث کشته شدن یک سرباز مالی و زخمی شدن شش تن دیگر شد. این حمله، حمله متقابل نیروهای فرانسوی را به دنبال داشت.

  به گزارش پارس به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، این نخستین حمله انتحاری در شهر" تیمبوکتو" از دو ماه پیش و از زمانی بوده که نیروی فرانسوی و مالیایی شبه نظامیان افراطی مرتبط با القاعده را از این شهر تجاری قدیمی وادار به فرار کردند و چند هفته پیش از شروع عقب نشینی فرانسه از مالی رخ داد.

  سخنگوی ارتش مالی در تیمبوکتو گفت: این حمله در محل بازرسی وسائل نقلیه ارتش مالی درست قبل از ایست بازرسی فرانسوی ها روی داد. ما مشغول پاکسازی منطقه هستیم تا ببینیم آیا مهاجم دیگری در این منطقه هست یا خیر.

  یک ساکن تیمبوکتو گفت که وی صدای دو حمله هوایی در اوایل صبح و همچنین صدای تیراندازی شنیده اما به نظر می رسد درگیری ها تا ساعت ۹ صبح خاتمه یافته بود. هواپیماهای جنگی فرانسه امروز (پنجشنبه) صبح بر فراز این منطقه پرواز کردند.

  کولونل تیری بورکارد، سخنگوی ارتش فرانسه تاکید کرد: نیروهای فرانسوی و مالیایی تلاش برای نفوذ به درون فرودگاه را ناکام گذاشته اند.

  فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه نیز اواخر روز گذشته گفت: سربازان فرانسوی در آخرین مرحله عملیات شان در مالی هستند و تقریباً کشور مالی" ظرف چند روز" آزاد خواهد شد.

  القاعده تیراندازی دانشجویان ایران عقب نشینی فرانسه فرودگاه کشته حمله مالی انتحاری
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها