• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32425

  ده‌ها نفر از زنان شهر بریده در عربستان در اعتراض به بازداشت دوباره گروهی از زنان تظاهرات کردند.

  به گزارش پارس به نقل از شبکه العالم، شرکت کنندگان در این تظاهرات عصر دیروز با سردادن شعارهایی آزادی زنان و کودکان و مردان را خواستار شدند.

  نیروهای امنیتی سعودی سه شنبه گذشته دوباره چند زن و کودک را مقابل دفتر دادستانی بریده بازداشت کردند.

  این زنان و کودکان برای درخواست آزادی زنانی که ۲۰ روز قبل در همان مکان بازداشت شده بودند، تجمع اعتراض آمیز برگزار کردند.

  حدود سه هفته قبل در جریان تجمع گسترده خانواده های بازداشت شدگان مقابل ساختمان دادستانی کل در شهر" بریده" نیروهای امنیتی سعودی ۳۰۰ نفر از شهروندان را بازداشت کردند؛ شمار قابل توجهی از این بازداشت شدگان زن و کودک بودند.

  با شدت گرفتن تظاهرات مردمی در اعتراض به این اقدام تجاوزکارانه علیه زنان، مسئولان سعودی پس از مدتی اعلام کردند که شماری از بازداشت شدگان را آزاد کرده اند.

  با وجود خودداری مسئولان سعودی از هرگونه اظهار نظر در خصوص زندانیان و بازداشت شدگان در این کشور و سرنوشت آنها، یک مسئول ارشد امنیتی در عربستان یک هفته پس از این ماجرا اعتراف کرد حدود ۲ هزار و هشتصد نفر در زندانهای عربستان در بازداشت هستند.

  سرلشکر" منصور الترکی" سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان، در جریان سفر به شهر بریده بزرگترین شهر استان" القصیم" گفت: تعداد بازداشت شدگان در زندان های اداره آگاهی ۲۷۷۲ نفر است که از بین آنها ۲۲۲۱ نفر عربستانی و ۵۵۱ نفر دیگر از ۴۱ کشور عربی و غیر عربی هستند.

  با این حال هیأت حقوق بشر دولتی عربستان در پاییز سال ۲۰۱۱ میلادی از وجود ۴۴۰۰ فرد بازداشت شده در زندان های اداره آگاهی خبر داد بود.

  این درحالی است که نهادهای مدافع حقوق بشر به وجود دست کم ۳۰ هزار فرد بازداشت شده در زندان های عربستان اشاره می کنند. اما مسئولان دولتی وجود هرگونه زندانی سیاسی در زندان های عربستان را تکذیب می کنند.

  تظاهرات مردمی حقوق بشر خانواده زنان زندان عربستان کودکان مردان نیروهای امنیتی وزارت کشور

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها