• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32358

  دولت سوریه از سازمان ملل متحد خواست درباره استفاده تروریست¬های این کشور از سلاح¬های شیمایی، تحقیق کند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از خبرگزاری « رویترز» ، « بشار الجعفری» ، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل روز چهارشنبه (۲۰ مارس) در سخنانی گفت، دولت سوریه از « بان کی مون» ، دبیر کل سازمان ملل خواست کمیته¬ ای مستقل، بی¬ طرف و ویژه را برای بررسی اقدامات « گروهک¬ های تروریستی» در استفاده از سلاح¬ های شیمیایی که روز سه¬ شنبه (۱۹ مارس) علیه غیر نظامیان در « خان العسل» در نزدیکی شهر حلب صورت گرفت، تشکیل دهد.
  بشار الجعفری افزود، دمشق در ۸ دسامبر ۲۰۱۲ به صورت رسمی و مکتوب این تهدید را به اطلاع دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت رسانده و همچنین درباره استفاده احتمالی گروهک¬ های تروریستی از سلاح¬ های شیمیایی در خاک این کشور و علیه غیرنظامیان و سپس مطرح کردن این اتهام علیه دولت سوریه به منظور منحرف کردن افکار عمومی از این حقیقت که اگر دولت سوریه به چنین سلاح¬ هایی دسترسی داشته باشد استفاده نمی¬ کند، هشدار داده بود.
  طبق این گزارش، روز سه¬ شنبه تروریست¬ های مورد حمایت غرب و رژیم¬ های عربی در سوریه با شلیک چندین فروند راکت مجهز به کلاهک شیمیایی به منطقه خان العسل در استان حلب، ۱۵ نفر را کشته و دهها تن دیگر را زخمی کردند.
  بر اساس گفته نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، بررسی¬ ها و آزمایش¬ های کارشناسان سوری درخصوص مکانی که موشک به آنجا اصابت کرده است، همچنان ادامه دارد.
  این اظهارات مقام سوری در حالی ایراد می¬ شود که اروپا و کشورهای غربی دمشق را به استفاده از سلاح¬ های شیمیایی متهم و تروریست¬ ها را از آن بری می¬ کنند.
  در این میان، انگلیس که از حامیان پر و پا قرص تروریست¬ های سوری است، با متهم کردن سوریه به استفاده از سلاح¬ های شیمیایی، بار دیگر خواستار رفع ممنوعیت ارسال سلاح به سوریه شد.
  در همین راستا، « دیوید کامرون» ، نخست¬ وزیر انگلیس روز گذشته در پارلمان این کشور گفت، گزارش¬ های وارده درخصوص استفاده دمشق از سلاح¬ های شیمیایی، گام¬ هایمان را برای دعوت از اعضای اتحادیه اروپا برای لغو ممنوعیت سلاح به مخالفان مسلح در سوریه، محکم¬ تر می¬ کند.

  ارسال سلاح به سوریه انگلیس دبیر کل سازمان ملل دولت سوریه دیوید کامرون سازمان ملل سازمان ملل متحد سوریه کشورهای غربی مسلح در سوریه
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها