• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32321

  دستگیری هفت نفر از سرکردگان شبکه القاعده و تاکید نوری المالکی بر برخورد قاطع نیروهای مسلح عراق با تمام کسانی که در انفجارهای تروریستی سه شنبه خونین این کشور دست داشتند، از جمله خبرهای مربوط به عراق است.

  به گزارش پارس، مهر به نقل از السومریه، سازمان مبارزه با تروریسم عراق از دستگیری هفت عضو شبکه تروریستی القاعده در بغداد خبر داد. این افراد در عملیات نیروهای وابسته به این سازمان در یکی از مناطق بغداد دستگیر شدند. وزارت کشور عراق اعلام کرد افراد دستگیر شده از فرماندهان و امیران شبکه القاعده و مسئولان انفجارهای سه شنبه به شمار می روند.

  در انفجارهای سه شنبه خونین عراق که از طریق خودروهای بمبگذاری شده و بمبهای دست ساز رخ داد، دهها غیرنظامی و همچنین نیروی امنیتی عراق کشته و زخمی شدند.

  وزارت کشور عراق اعلام کرد تروریستها با سوء استفاده از بحران سیاسی و فضاهای پرتنش و اعتصابات و اقدامات تحریک آمیز سیاسی و طایفه ای و رسانه ای مستمر، حملات خود را انجام داده اند.

  وزارت کشور عراق تاکید کرد با وجود انفجارهای اخیر، نیروهای امنیتی، چندین حمله را خنثی کرده اند. این در حالی است که شبکه تروریستی سلفی تکفیری القاعده، مسئولیت انفجارهای خونین روز سه شنبه را برعهده گرفت و تهدید به ارتکاب جنایات بیشتری علیه مردم و نیروهای ارتش و پلیس کرد.

  خبر دیگر اینکه، یک منبع در پلیس استان نینوا از نجات یکی از نامزدهای انتخابات شوراهای استانی در موصل از یک سوء قصد خبر داد.

  خنثی شدن حمله تروریستها به مسجد براثا

  از سوی دیگر یک منبع امنیتی در وزارت کشور عراق از خنثی شدن حمله تروریستها به مسجد براثا خبر داد. نیروهای امنیتی، فردی را که کمربند انفجاری به خود بسته بود و سعی داشت خود را در داخل مسجد براثا در منطقه العطیفیه در شمال بغداد منفجر کند، دستگیر کردند، این فرد انتحاری پس از ورود به مسجد، در گوشه ای از آن به خواب عمیق فرو رفت که این مسئله سبب مشکوک شدن نگهبانان مسجد و بازرسی بدنی وی شد و آنها با کمربند انفجاری که وی به خود بسته بود، روبرو شدند، این فرد از خواب بیدار نشد، مگر پس از آنکه نیروهای امنیتی وی را مورد بازرسی قرار دادند و پس از دستگیری، وی را به مرکز امنیتی برای بازجویی منتقل کردند.

  انفجار خودرو بمبگذاری شده در شرق بغداد، زخمی شدن یک عضو شوراهای بیداری در حمله مسلحانه در جنوب غربی کرکوک، کشته و زخمی شدن ۱۳ نفر بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در شمال تکریت و زخمی شدن ۱۸ نفر در دو انفجار همزمان در جنوب کرکوک از دیگر تحولات مربوط به عراق است.

  القاعده انتخابات خودرو عراق کشته و زخمی مبارزه با تروریسم مسجد نوری المالکی نیروهای مسلح وزارت کشور

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها