• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32301

  رئیس جمهور آمریکا در سفر به فلسطین اشغالی از یکی از سکوهای پرتاب موشک سامانه گنبد آهنین نزدیک فرودگاه بن گوریون بازدید کرد.

  به گزارش پارس، باشگاه خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی ؛ اسرائیل این سکوی گنبد آهنین را برای تامین امنیت سفر باراک اوباما در فرودگاه بن گوریون نزدیک تل آویو مستقر کرده است. آمریکاییها میلیونها دلار برای سامانه گنبد آهنین که ویژه سرنگون کردن موشک هاست، سرمایه گذاری کرده است.

  گزارشگر این شبکه افزود: دولت اسرائیل به عنوان اقدامی پیشگیرانه و امنیتی تصمیم گرفت یک سکوی سامانه گنبد آهنین را نزدیک فرودگاه بن گوروین در تل آویو مستقر کند. همکاریهای نظامی آمریکا و اسرائیل در مورد این سامانه همچنان ادامه دارد. بحث های زیادی در محافل نظامی اسرائیل بر سر کارآیی این سامانه وجود دارد. مطبوعات اسرائیل آمارهای متفاوتی را در مورد کارآیی این سامانه منتشر می کنند.

  در ادامه این گزارش آمده است: سفر اوباما بدون شک باعث توسعه و افزایش سکوهای سامانه گنبد آهنین خواهد شد. تل آویو تلاش می کند سیزده سکوی دیگر از این سامانه را تولید کند. هزینه هر یک از این سکوها به حدود صد میلیون دلار می رسد.

  اوباما باراک اوباما بی بی سی تامین امنیت دلار سرمایه گذاری شبکه تلویزیونی فرودگاه فلسطین مطبوعات

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها