لس‌آنجلس تایمز:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 32279

  یک روزنامه آمریکایی نوشت پیشنهادات کشورهای ۱+۵ در مذاکرات آلماتی به ایران باعث افزایش تنش در گفت‌وگوهای آمریکا و اسرائیل شده‌اند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز از قول بنیامین نتانیاهو و سایر مقامات رژیم صهیونیستی نوشت امتیازاتی که کشورهای ۱+۵ در مذاکرات آلماتی قزاقستان به ایران پیشنهاد داده اند، بسیار زیاد بوده است.

  این روزنامه آمریکایی در گزارشی با عنوان « پیشنهادها به ایران موجب افزایش تنش در گفت وگوهای آمریکا اسرائیل شده اند» ادعا کرد طرح این پیشنهادات در این مذاکرات علاوه بر ایجاد تنش در محافل داخلی اسرائیل در جلساتی که قرار است اوباما در سفر به سرزمین های اشغالی داشته باشد هم اخلال ایجاد کرده است.

  ایران و کشورهای ۱+۵ در روزهای ۱۸ و ۱۹ اسفند در شهر آلماتی پایتخت قزاقستان مذاکراتی برای رفع اختلافات درباره برنامه هسته ای ایران برگزار کردند.

  سعید جلیلی، دبیر شورای عالی امنیت ملی و سرپرست تیم مذاکره کننده ایران در پایان دور اول این مذاکرات در آلماتی درباره بسته پیشنهادی کشورهای ۱+۵ تصریح کرد: « در این دور ۱+۵ واقع بینانه تر بود اما ما تا نقطه مطلوب فاصله داریم. »

  وی همچنین بار دیگر تأکید کرد ایران مخالف سلاح های هسته ای است اما خواستار به رسمیت شناخته شدن حقش برای غنی سازی اورانیوم است.

  روزنامه آمریکایی لس آنجلس تایمز از قول تحلیل گران و دیپلمات ها مدعی است گروه ۱+۵ در مذاکره با ایران امتیازات عمده ای را به ایران در قبال دستاوردهایی اندک پیشنهاد داده اند.

  دیوید ماکوسکی، کارشناس مسائل خاورمیانه در موسسه واشنگتن برای سیاستهای خاور نزدیک می گوید: « اسرائیلی ها معتقدند که آمریکا و متحدانش اهرم نفوذشان را زیاد نکرده اند. »

  وی می افزاید ایران ممکن است پیشنهادات این کشورها را به عنوان تزلزل در عزم آمریکا تلقی کند.

  دیپلمات ها همچنان ادعا کرده اند فرانسوی ها هم در ابتدا خواهان مطالبات بیشتری از ایران بوده اند اما در پایان موافقت کرده اند تا بسته پیشنهادی تجدید نظر شده را به ایران ارائه کنند.

  اوباما ایران برنامه هسته ای ایران بنیامین نتانیاهو پایتخت دبیر شورای عالی امنیت ملی سعید جلیلی سلاح های هسته ای گروه ۱ ۵ واشنگتن
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها