• لینک کوتاه
 • کد خبر: 322618

  نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه باید از حیثیت مجلس دفاع شود یادآور شد: نباید اینگونه تلقی شود که مجلس نمی خواهد در هزینه های انتخاباتی شفافیت صورت گیرد.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه باید از حیثیت مجلس دفاع شود یادآور شد: نباید اینگونه تلقی شود که مجلس نمی خواهد در هزینه های انتخاباتی شفافیت صورت گیرد.

  در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی حمید رسایی نماینده مردم تهران در تذکر شفاهی گفت: دولت در تاریخ ۲۴ آبان لایحه ای را تقدیم مجلس کرد که روی آن تاریخ ۱۹ آبان خورده است اما به جای ۲۴ آبان بیست و پنجم بین نمایندگان توزیع شد.

  وی با اشاره به اینکه این لایحه مربوط به شفاف سازی هزینه ها و منابع مالی انتخابی است افزود: همان شب وزیر کشور در تلویزیون گفت لایحه ای را به مجلس داده ایم اما مجلس در بررسی آن تعلل می کند و فردای همان روز روزنامه ها «هراس از شفافیت» را تیتر کردند.

  این نماینده مجلس ادامه داد: مجلس در هفته گذشته سه روز جلسه داشته است و امروز هم نخستین جلسه را برگزار کرده است. در شرایط فعلی حدود ۱۵ طرح دو فوریتی در اولویت قرار دارد.

  رسایی با بیان اینکه بنده به عنوان یک نماینده مجلس از شفافیت هزینه های انتخاباتی استقبال می کنم خاطرنشان کرد: این طور با حیثیت مجلس بازی کردن آن هم با اهداف سیاسی و انتخاباتی درست نیست. مثل اینکه ما می ترسیم؛ اما اینگونه نیست هرچیزی ساز و کار دارد که باید براساس آن عمل شود.

  نماینده مردم تهران با تاکید بر اینکه باید از حیثیت مجلس دفاع شود یادآور شد: نباید اینگونه تلقی شود که مجلس نمی خواهد در هزینه های انتخاباتی شفافیت صورت گیرد.

  علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: طبق ضوابط این لایحه داده شده است و هیچ تاخیر و تعللی هم وجود نداشته است.

  وی تصریح کرد: مطابق ضوابط مجلس این لایحه در نوبت است و حتما مطرح خواهد شد.

  رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه گفته شده مجلس تعلل می کند حرف نادرستی است.

  بازی رئیس مجلس شورای اسلامی لایحه مجلس شورای اسلامی نماینده مردم تهران

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها