• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32196

  نمایندگان پارلمان عراق تاکید کردند که گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) ابزار اجرای طرح‌های آمریکا و اسرائیل در منطقه به شمار می‌آیند.

  به گزارش پارس به نقل از فارس در بغداد، « جمال البطیخة» ، رئیس فراکسیون ملی « البیضاء» در پارلمان عراق در سخنانی گفت که پارلمان عراق پیشتر برنامه زمان بندی شده ای را برای خروج گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) از خاک این کشور اتخاذ کرده بود.

  وی افزود: در ادامه اقدامات قانونی اتخاذ خواهد شد تا امکان انتقال آنها به مناطق دیگر عراق وجود نداشته باشد، اگرچه در این خصوص باید تاکید کرد که عراق به دلیل اینکه عضو جامعه بین المللی است باید تابع توافقنامه های بین المللی باشد و در این ارتباط باید گفت که پرونده گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) بسیار پیچیده و مشکل است و نیازمند تلاش مضاعف تمام سیاستمداران عراقی جهت یافتن راه حلی درست برای آن است.

  این نماینده پارلمان عراق تاکید کرد که سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی دلیل اصلی عدم دستیابی به یک راه حل ریشه ای درباره گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) هستیم، چون این طرف ها تلاش می کنند با ایجاد مانع و چالش زایی مانع تحقق تحقق اهداف مورد نظر عراق درباره این گروهک تروریستی شوند.

  البطیخ در ادامه گفت که آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می کنند با حمایت از گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) بخشی از طرح ها و برنامه های خود را در قبال ملل و کشورهای منطقه به اجرا بگذارند.

  این نماینده پارلمان عراق افزود: دلایل و نشانه های بسیاری وجود دارد که نشان می دهد، واشنگتن و تل آویو با جمهوری اسلامی ایران خصومت می ورزند و یکی از دلایل این امر پافشاری آنها در خارج کردن گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) از لیست سازمان های تروریستی است.

  از سوی دیگر « شیخ محمد الهنداوی» ، نایب رئیس ائتلاف ملی پارلمان عراق نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس گفت که عراق خواستار باقی ماندن گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در خاک این کشور نیست و از این حیث از جامعه بین المللی می خواهیم که از دوگانگی معیاری اجتناب کند و به سرعت زمینه خروج آنها را فراهم کند.

  وی تهدید کرد: در صورتی که جامعه بین المللی نخواهد در خصوص گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) اقدام فوری به عمل آورد، بغداد اعضای این گروهک را از راه های قانونی به جمهوری اسلامی ایران تحویل خواهد داد تا مورد محاکمه عادلانه قرار بگیرند، چون این گروهک خطری برای امنیت و استقرار منطقه تشکیل می دهند.

  الهنداوی افزود: اعضای گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) همانگونه که نام آن پیداست، گروهی تروریست هستند که در اقدامات جنایتکارانه نقش مهم و برجسته ای دارند و این موضوعی است که همه از آن مطلع هستند و همه عراقی ها می دانند که آنها در ریختن خون مردم عراق نیز دست داشته و در دوره حاکمیت رژیم صدام دست اشان به خون بسیاری از مردم عراق آلوده شده و هم اکنون نیز بی تمایل به ادامه این اقدامات جنایت آمیز نیستند، به ویژه پس از اعتراف « مسعود رجوی» ، رهبر این گروهک تروریستی که در یکی از صفحات اینترنتی خود نوشته بود که ۱۲۰ هزار شهروند عراقی و ایرانی توسط این گروهک تروریستی به قتل رسیده اند.

  الهنداوی با اشاره به اینکه با وجود تمام این جنایت ها با این حال آمریکا تحت عنوان عرف های بین المللی طی سال های گذشته به حمایت از آنها پرداخته است، از برخی جمعیت ها و سازمان های بین المللی که تلاش می کنند از این گروهک تروریستی به بهانه حقوق بشر حمایت کنند، انتقاد کرد و این اقدام را اقدامی مخالف اخلاقیات و ارزش های حاکم بر جامعه بین المللی دانست و دفاع از این گروهک تروریستی را نوعی جنایت برشمرد.

  پیشتر اسناد و فیلم هایی به دست آمده که دست داشتن گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) مقیم در اردوگاه اشرف در سرکوب انتفاضه مردم عراق در سال ۱۹۹۱ در استان های جنوبی این کشور را به اثبات می رساند.

  در همین راستا « حبیب الطرفی» ، دیگر نماینده پارلمان عراق از فراکسیون « شهروند» نیز گفت: باقی ماندن گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در خاک عراق مورد اعتراض شهروندان عراقی قرار گرفته است، چون مردم عراق به خوبی می دانند که این گروهک تروریستی مجری طرح های آمریکا در منطقه است.

  وی بعید دانست که گروهک تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) در بحران سوریه و قتل و کشتارهایی که در این کشور صورت می گیرد، در کنار آمریکا قرار داشته باشند تا به اختلافات طایفه ای در این کشور همچون عراق دامن بزنند.

  این نمایندگان پارلمان عراق تاکید کرد که پارلمان عراق تلاش دارد هرچه سریع تر پرونده این گروهک تروریستی در خاک عراق را ببندد و آنها را از کشور طرد کند.

  آمریکا و رژیم صهیونیستی بحران سوریه پارلمان عراق جامعه بین المللی جمهوری اسلامی ایران حقوق بشر سازمان های بین المللی شهروند قتل واشنگتن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها