• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32194

  نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: کشتن شهروند ایرانی توسط دیپلمات سفارت عربستان در حالت مستی یک قتل غیرعمد نیست و اقدامات لازم توسط وزارت خارجه مطابق با عرف بین‌الملل باید انجام شود.

  به گزارش پارس ؛ منصور حقیقت پور نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت وگو با فارس، با اشاره به حادثه تصادف کارمند سفارت عربستان با دو نفر از شهروندان ما گفت: البته تشخیص نهایی با دادگاه است اما تصادف با شهروندان ایرانی توسط کارمند سفارت عربستان در حال مستی و در حال رانندگی، یک قتل غیرعمد نیست و باید اقدامات لازم در این باره انجام شود.

  وی با بیان اینکه کارمند سفارت عربستان قوانین جمهوری اسلامی ایران را زیر پا گذاشته است، افزود: کشوری که سردمداران آن خود را خادم حرمین شریفین معرفی می کنند شاهد هستیم که کارمند سفارت این کشور در حالت مستی این مسائل را به وجود می آورد.

  نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: ما پیگیری می کنیم تا وزارت امور خارجه تمام توان خود را در جهت حمایت از شهروندان ما به کار گرفته و برخورد لازم را با این مسأله مطابق با عرف بین الملل داشته باشد.

  تصادف جمهوری اسلامی ایران رئیس مجلس شهروند عربستان قتل کمیسیون امنیت ملی مجلس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی وزارت امور خارجه وزارت خارجه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها