• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32169

  افراد مسلح مناطق مختلف دمشق را با خمپاره گلوله‌باران کردند، بی‌آنکه این حملات تلفات جانی به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر مناطق حرستا و جوبر در ریف دمشق نیز شاهد پیشروی چشمگیر ارتش سوریه و عقب نشاندن افراد مسلح از این مناطق بود.

  به گزارش پارس به نقل از فارس در دمشق گروه های مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته مناطق بی شماری را در دمشق، پایتخت سوریه گلوله باران کردند. این درحالی است اغلب مناطق ریف دمشق در جنوب سوریه شاهد عملیات های ارتش سوریه بود که پیشروی قابل توجه این نیروها در « حرستا» و « جوبر» را به دنبال داشت.

  *** در مشروح تحولات میدانی سوریه به تفکیک مناطق و استان ها به شرح زیر است***

  دمشق و ریف دمشق: پیشروی ارتش در حرستا و جوبر

  یگان های ارتش سوریه با افراد مسلح در منطقه « دوما» درگیر شدند و همزمان با آن یگان توپخانه ارتش سوریه شماری از مراکز تجمع افراد مسلح را هدف قرار داده و منهدم کرد.

  همچنین خبرنگار فارس از درگیری های شدیدی خبر داد که بین یگان های ارتش سوریه با افراد مسلح در منطقه « حرستا» در ریف دمشق روی داد که با پیشروی قابل توجه ارتش سوریه در این منطقه همراه بود. یگان توپخانه ارتش سوریه نیز مراکز تجمع افراد مسلح در مزارع « الشیفونیه» را هدف قرار داد که کشته شدن ۲۸ فرد مسلح را به دنبال داشت.

  منطقه « برزه» و همچنین خیابان « الحافظ نیز شاهد درگیری یگان های ارتش سوریه با افراد مسلح بود و یگان توپخانه شماری از مراکز تجمع افراد مسلح پشت « گاراژ البولمان» را هدف قرار داد که کشته شدن ۶ فرد مسلح را درپی داشت، این درحالی است که این منطقه هم اکنون کاملا به محاصره ارتش سوریه درآمده است.

  اما گروه های مسلح شماری از مناطق دمشق را گلوله باران کردند که تلفات جانی به دنبال نداشت و تنها موجب وارد آمدن خسارات مادی به این مناطق شد. پشت بیمارستان « المواساة» ، بوستان « تشرین» ، « الربوة» ، « الجمارک» و میدان « العباسیین» مناطقی بود که مورد حمله خمپاره ای افراد مسلح قرار گرفت.

  در منطقه « الملیحة» نیز درگیری های سختی بین نیروهای ارتش سوریه با افراد مسلح بود که کشته شدن ۲۰ فرد مسلح را موجب شد.

  حلب: درگیری یگان های ارتش سوریه با افراد مسلح

  اما از حلب در شمال سوریه خبر می رسد که یگان های ارتش سوریه شماری از مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق خان طومان، قرافةٰ، الراشدین، خان العسل، مایر و منغ را هدف قرار دادند که کشته شدن ده ها فرد مسلح و زخمی شدن شماری دیگر را موجب شد. شماری نیز دستگیر و سلاح های در اختیارشان مصادره شد.

  همچنین مناطق حیان، عندان، منطقه قدیمی شهر حلب، هنانو، شیخ سعید و اللیرمون از جمله مناطق شهر حلب بود که شاهد درگیری های سخت یگان های ارتش سوریه با گروه های تروریستی بود.

  إدلب: هدف قرار دادن مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق مختلف ادلب

  اما از ادلب در شمال سوریه خبرنگار فارس گزارش داد که یگان های ارتش سوریه مراکز تجمع افراد مسلح در مناطق الغسانیة، مشمشان، شلامون و عین الباردة را هدف قرار دادند و شماری از افراد مسلح را کشته و زخمی و تعدادی از خودروهای مجهز به تیربار آنان را منهدم کردند.

  همچنین یک مرکز تجمع افراد مسلح در نزدیکی شهر « جسر الشغور» را هدف قرار دادند. در منطقه « سرجه» نیز یگان توپخانه ارتش سوریه یک مرغداری را هدف قرار دادند که تروریست ها آن را به بیمارستان میدانی تبدیل کرده بودند و آن را منهدم کردند.

  اما مناطق الشیخ یوسف، تل مردیخ، بابیلیا، خان السبل، تفتناز، تل سلمو، الحامدیة و البیوضة نیز شاهد هدف قرار گرفتن مراکز تجمع افراد مسلح و انهدام این مراکز بود که براثر آن ده ها فرد مسلح کشته و زخمی شدند.

  ارتش سوریه افراد مسلح بیمارستان پایتخت دوما سوریه کشته و زخمی گروه های تروریستی گروه های مسلح مناطق
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها