• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32146

  مدعی شده: " در جریان تلاش گروههای چپ در آرژانتین برای برقراری سیستمی چپ گرا و الحادی در این کشور، ماریو برگولیو برای ربودن دو کشیش هوادار گروههای چپ، با ژنرال های حاکم در آرژانتین همکاری کرده است. "

  به گزارش پارس به نقل از اول نیوز، خورخه ماریو برگولیو که به عنوان رهبر جدید کلیسای کاتولیک جهان انتخاب شد، متهم است که در دهه هفتاد میلادی در ربودن دو کشیش در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین دست داشته است.

  به گزارش العربیه، اوراسیلو فیربیسکی نویسنده آرژانتینی در کتاب" سکوت" مدعی شده: " در جریان تلاش گروههای چپ در آرژانتین برای برقراری سیستمی چپ گرا و الحادی در این کشور، ماریو برگولیو برای ربودن دو کشیش هوادار گروههای چپ، با ژنرال های حاکم در آرژانتین همکاری کرده است. "

  او در کتاب خود نوشته است که این دو کشیش پس از گذشت ۵ ماه در حالی که بیهوش و نیمه برهنه بودند در کنار جاده رها شدند.

  این خبر در سال ۲۰۰۳ پس از انتشار کتاب" سکوت" توسط فیربیسکی در روزنامه های آرژانتینی رسانه ای شد اما با نفی و مخالفت شدید کلیسای بوئنوس آیرس روبرو گردید.

  این درحالی است که برگولیو (پاپ جدید) در واکنش به این اتهام در کتابی با عنوان" گفت و گو با کاردینال جورج برگولیو" که توسط دو روزنامه نگار آرژانتینی تالیف شده هرگونه ارتباط با این حادثه را رد کرده است.

  گفتنی است که کاردینال خورخه ماریو برگولیو ۷۷ ساله که سراسقف کلیسای بوئنوس آیرس بود، به عنوان رهبر جدید کلیسای کاتولیک انتخاب شد و لقب پاپ فرانسیس را برای خود برگزید.

  آرژانتین العربیه پایتخت جاده جهان درآمد رسانه کاتولیک quot چپ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها