• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32125

  هیلاری کلینتون وزیر خارجه پیشین آمریکا از ازدواج همجنس گرایان حمایت کرد.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از رویترز، هیلاری کلینتون که به اعتقادی بسیاری از تحلیلگران گوشه چشمی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ دارد، از ازدواج همجنس گرایان حمایت کرد.
  هرچند کلینتون در طول حضور خود در راس وزارت خارجه آمریکا از حقوق افراد همجنس گرا به عنوان حقوق بشر یاد می کرد اما تاکنون به صورت صریح از ازدواج همجنس گرایان حمایت نکرده بود.

  وی گفت: « همجنس گرایان به عنوان شهروندان برابر از حقوق شهروندی برخوردارند و ازدواج یکی از این حقوق است و من از ازدواج آنها حمایت می کنم. من شخصا این مساله را می پذیریم و به لحاظ سیاسی و قانونی نیز از اینکه این حق در جهت پیشرفت برابری برای همجنس گرایان تلقی شود حمایت می کنم. »

  کلینتون این اظهارات را در یک کلیپ ویدئویی ایراد کرد که از سوی سازمان مبارزه حقوق بشر برای حمایت از حقوق همجنس گرایان منتشر شده است.

  این اظهارات چند روز بعد از آن بیان می شوند که بیل کلینتون همسر هیلاری و رئیس جمهور پیشین آمریکا از دادگاه عالی این کشور خواست قانونی را که او در سال ۱۹۹۶ امضاء کرد مبنی بر اینکه ازدواج یعنی پیوند بین یک زن و یک مرد، لغو کند. او این قانون را تبعیض آمیز نامید.

   

  ازدواج انتخابات ریاست جمهوری بیل کلینتون حقوق حقوق بشر رئیس جمهور کلینتون وزارت خارجه وزیر خارجه هیلاری کلینتون

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها