• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32093

  از آغاز بحران سوریه تاکنون روزانه هزاران شهروند سوری در پی حضور تروریست‌ها و گروه‌های جهادی تندرو و از بیم جان خود به دنبال امنیت به کشورهای مجاور سوریه مهاجرت کرده‌اند.

  به گزارش پارس بیه نقل از فارس به نقل از شبکه خبری « اسکای نیوز» ، از آغاز بحران سوریه تا کنون روزانه هزاران شهروند سوری در پی حضور تروریست ها و گروه های جهادی تندرو و از بیم جان خود به دنبال امنیت به کشورهای مجاور سوریه از جمله لبنان، اردن، ترکیه و عراق مهاجرت کرده اند.

  با وجود اینکه اردوگاه ها امنیت نسبی را برای آوارگان تأمین میکنند اما با شدت گرفتن درگیری ها و افزایش تعداد آوارگان و نبود امکانات اولیه اردوگاه ها جای مناسبی برای زندگی به شمار نمی آید.

  تنها زبان خشونت و رنج در دو سال گذشته به گوش کودکان سوریه رسیده است کودکانی که توانایی تغییر شرایط تحمیل شده به خود را ندارند و از تحصیل محروم شده و مجبور شده اند که از انتظارات اولیه خود دست بکشند.

  در حالی که کشورهای اروپایی و عربی به دنبال جلب موافقت نهادهای بین المللی برای تسلیح معارضان هستند آوارگان سوری از کمبود حمایت های بشر دوستانه رنج می برند و به دلیل نبود امکانات درمانی و بهداشتی لازم در معرض ابتلا به انواع بیماری های واگیر دار قرار دارند.

  بحران سوریه ترکیه خشونت سوریه شهروند عراق کشورهای اروپایی کودکان لبنان مهاجرت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها