• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32074

  مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: تغییرات رؤسای دانشگاه‌ها باید طبق روال عادی خودش انجام شود. رئیس‌جمهور اگر نکته‌ای داشت، خوب بود بصورت غیرعلنی به وزیر اعلام می‌کرد، چراکه این روند برای تغییر رؤسای دانشگاه‌ها بدعتی تازه است.

  به گزارش پارس محمدرضا کاشفی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس در رابطه با نامه رئیس جمهور به وزیر علوم برای تغییر رؤسای دانشگاه اظهار داشت: فضای دانشگاهی کشور، فضای خاصی است و خود رئیس جمهور که فردی دانشگاهی نیز بودند، بر این قضیه واقف هستند.

  وی افزود: تغییرات رؤسای دانشگاه ها باید طبق روال عادی خودشان انجام شود. خیلی بهتر است رئیس جمهور، این کار را به بخش مربوطه که همان وزارت علوم است، واگذار کند.

  کاشفی ادامه داد: رئیس جمهور اگر نکته ای داشتند، خوب بود بصورت غیر علنی به وزیر اعلام می کردند، چراکه این روند برای تغییر رؤسای دانشگاه ها بدعتی تازه است.

  وی با اشاره به نقد تشکل های دانشجویی به رؤسای دانشگاه ها افزود: درست است که تشکل های دانشجویی به عملکرد رئیس دانشگاه خود نقد دارند؛ اما درباره تغییر رؤسای دانشگاه ها باید وزیر علوم تصمیم گیری کند. و رئیس جمهور با چنین اقداماتی تنها کام دانشگاهیان را تلخ می کند.

  وی در پایان چنین اقداماتی را در راستای فعالیت های جریان انحرافی برای دانشگاه ها خواند و خاطرنشان کرد: ما از رئیس جمهور می خواهیم به دانشگاه با شأن دانشگاهی نگاه کنند، چون چنین اقداماتی در آستانه انتخابات بیشتر به سیاسی کاری شباهت دارد.

  انتخابات بسیج جریان انحرافی رئیس جمهور رئیس دانشگاه شهید بهشتی وزارت علوم وزیر دانشگاه رؤسای

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها