• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32072

  مدیر رادیو گفت‌وگو از تدارک ویژه این شبکه رادیویی برای نوروز خبر داد و اعلام کرد در این راستا ساعت پخش رادیو گفت‌وگو در سال ۹۲ افزایش می‌یابد.

  به گزارش پارس « اکبر رضایی» در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در ایام نوروز شبکه گفت وگو با رویکرد اجتماعی به موضوعات مختلف می پردازد و اگر برنامه ای با رویکرد ادبیات یا حتی در بحث هنر هم داشته باشیم، رویکرد آن اجتماعی است.

  وی ادامه داد: ما در رادیو گفت وگو نگاه سطحی به مباحث نداریم چون مخاطب این شبکه فرهیخته است و باید با نگاه عمقی مباحث را به او ارائه کنیم. به نوروز هم با این نگاه وارد می شویم و به مباحث مرتبط به صورت عمقی می پردازیم. مثلا یکی از مباحث مورد نظر ما مناطق گردشگری است. ما در پرداخت به این موضوع به دنبال پارک ها و بوستان ها نرفتیم. در حقیقت آثار باستانی را با نگاه تاریخی و سیاسی مورد ارزیابی قرار می دهیم تا عبرتی هم برای مخاطب باشد.

  رضایی درباره ویژه برنامه های نوروزی رادیو گفت وگو عنوان داشت: دو برنامه برای نوروز در نظر گرفته ایم. یکی « ایوان بهاران» که از ساعت ۱۲ تا ۱۵ به صورت زنده تهیه و پخش می شود. برنامه دیگر ما « هم نشینی با بهار» است که از ساعت ۱۷ تا ۲۰ پخش می شود. آیتم هایی که در این دو برنامه برای ما مد نظر است گفت وگو با چهره های سیاسی اجتماعی است. چهره هایی سیاسی نظیر رامین مهمان پرست، مرتضی طلایی، حبیب عسگراولادی، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت و دکتر مرندی و… دور میز گفت وگو در برنامه ایوان بهار خواهند بود. همچنین این برنامه آیتم دیگری با نام دور میز کلمات دارد که اجرای آن بر عهده رشید کاکاوند است و چهره های مطرح حوزه فرهنگ نظیر فاضل نظری، گرمارودی و عبدالملکیان نیز در این بخش حضور دارند.

  وی ادامه داد: در برنامه ایوان بهار که به تهیه کنندگی سارا فرجی ساخته شده، آیتمی با نام دور میز شمس العماره داریم که به مناطق و جاهای دیدنی تهران با نگاه تاریخی می پردازد. ارتباط با استان ها هم با نگاه گردشگری داریم. ضمن اینکه آداب نوروز و نگاه اسلام به آن نیز مورد توجه ما قرار دارد که در این رابطه سخنانی از حجت الاسلام قرائتی پخش خواهد شد.

  رضایی گفت: برنامه هم نشینی با بهار نیز به تهیه کنندگی آقای فرهاد دهنوی روی آنتن می رود و ما در برنامه هایمان حافظ خوانی و نوروز خوانی نیز داریم. همچنین بخش دفاع مقدس هم در برنامه هایمان گنجانده شده که نامش دور میز حماسه است. در این برنامه ارتباط زنده با مناطق جنگی جنوب کشور خواهیم داشت به همراه گفت وگو با رزمندگان و خاطرات آنها از نوروز در جبهه. آیتم دیگر ما رویدادهای روز است که در هر دو برنامه ظهر و عصر مطرح می شود و اخبار روز را به سمع شنوندگان می رساند. آیتم دیگر رویدادهای مهم فرهنگی سال است. بخش دیگر نیز بخش ورزشی است که با حضور ورزشکاران، گفت وگو با چهره های ورزشی خواهیم داشت. یک آیتم دیگر داریم با نام یک گفت وگو که مربوط به افراد و چهره های اقتصادی و اجتماعی است. یک گفت وگوی تئاتری با نام یک مهمان یک اجرا داریم. مولانا خوانی داریم و مهمان یک خاطره نیز آیتم دیگر ماست که به خاطرات نوستالژیک نوروزی می پردازد.

  مدیر رادیو گفت وگو تصریح کرد: چهره های ادبی را در این برنامه خواهیم داشت مانند بهاءالدین خرمشاهی و میر جلال الدین کزازی که در ضمن آن به تاریخ ایران خواهیم پرداخت و از جمله مشخصات این برنامه ها انعطاف پذیری و پویایی است. یک بخش گزارشی هم هست که از سطح شهر گزارش های نوروزی پخش می کند.

  وی در توضیح ویژه برنامه نوروزی این شبکه نیز توضیح داد: آستان بهاران نیز ویژه برنامه تحویل سال ماست که با حضور چندین مجری نظیر رشید کاکاوند هوشنگ جاوید به روی آنتن می رود.

  رضایی در پاسخ به این سوال فارس مبنی بر اینکه آیا در نوروز نیز ویژه برنامه های انتخاباتی شبکه گفت وگو پخش می شوند؟ عنوان کرد: از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین هر هفته یک برنامه روزهای دوشنبه با مضمون انتخابات پخش می شود، از ۱۵ فروردین تا ۱۵اردیبهشت این برنامه در روزهای دوشنبه و چهارشنبه به روی آنتن می رود، از ۱۵ اردیبهشت تا ۱۵ خرداد هفته ای سه روز و از ۱۵ خرداد تا انتخابات هر روز این برنامه با نام « چکاد بصیرت» به روی آنتن رادیو گفت وگو می رود.

  وی تصریح کرد: همچنین برنامه مناظره سیاسی ما نیز با حضور شخصیت های سیاسی از همه جناح ها با موضوعات مختلف مربوط به انتخابات به روی آنتن می رود. این برنامه موضوعاتی نظیر احزاب در انتخابات، تاثیر نظام های سیاسی جهان بر انتخابات و نحوه حضور اصولگرایان و اصلاح طلبان در انتخابات را مورد بررسی قرار می دهد. برنامه های رویداد محور نیز داریم که به تحلیل اتفاقات روز می پردازد.

  وی در پایان از افزایش زمان پخش برنامه های رادیو گفت وگو خبر داد و گفت: در سال ۹۲ ما برنامه هایمان از ۱۰ ساعت به ۱۲ ساعت افزایش می یابد. همچنین عناوین برنامه هایمان از ۴۸ تا به ۶۳ عنوان خواهد رسید.

  ادبیات اصلاح طلبان در انتخابات اقتصادی و اجتماعی انتخابات باستانی برنامه های نوروزی رادیو و تلویزیون گردشگری نوروز وزیر صنعت معدن و تجارت

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها