• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32060

  انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه‌ خود ضمن محکوم کردن نامه رئیس جمهور به وزیرعلوم، نوشت: چنین تصمیمی بیش از هرچیزی اقدامی نمایشی- انتخاباتی و سوءاستفاده از فضای خاموش دانشگاه‌هاست.

  به گزارش پارس به نقل از فارس، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه ای، نامه نامرسوم رئیس جمهور به وزیر علوم را محکوم کرد.

  انجمن مستقل در ابتدای بیانیه خود با مخاطب قراردادن جامعه دانشگاهی ایران اسلامی آورده است: بر همگان واضح است که دانشگاه بعنوان مهمترین عنصر در ایجاد کادری متخصص در جامعه از اهمیت بسزایی برخودار است؛ دانشگاه ها بر اصولی قوام دارند که یکی از آنها روح حاکم بر محیط و جامعه دانشگاهی است.

  این بیانیه در ادامه با اشاره به نکاتی درباره اقدام رئیس جمهور تاکید کرد: با خبر شدیم رئیس جمهور در نامه ای به وزیر علوم از وی خواسته تا برخی روسای دانشگاه های تهران را بنا به آنچه « رویکرد سیاست زده و غیر علمی و یا احیانا امنیتی توسط مدیران» عنوان شده است، برکنار نماید.

  در این باره چند نکته قابل تامل است که بایستی با جامعه دانشگاهی ایران اسلامی طرح شود:

  چرا تصمیمات دانشگاهی رئیس جمهور چون مخالفت برنامه ریزی شده و قابل تامل با طرح تفکیک جنسیتی و نیز نامه به وزیر علوم در خصوص برکناری برخی از روسای دانشگاه های تهران در ایامی مطرح می شود که یا دانشگاه ها تعطیل است و یا در آستانه تعطیلی به سر می برد؟

  در ادامه بیانیه آمده است: لذا چنین تصمیمی بیش از هرچیزی اقدامی نمایشی- انتخاباتی است چرا که رئیس جمهور مدت هاست که از دانشگاه فاصله گرفته و این دلسوزی! برای دانشگاه اگر نامش سوءاستفاده از فضای خاموش دانشگاه ها نباشد، قطعا بهره برداری و گروکشی سیاسی است.

  این بیانیه همچنین با اشاره به نامرسوم بودن نامه رئیس جمهور افزود: چگونه است که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری دانشگاه ها دستخوش تغییرات سیاسی قرار گرفته است؟ نگرانیم رسانه ای شدن نامرسوم نامه رئیس جمهور به وزیر علوم در این باره، یک منجی نمایی از چهره رئیس جمهور و توجیه افکار عمومی باشد و نگرانیم این طرح نیز مانند طرح تفکیک جنسیتی با همکاری و هماهنگی با وزیر علوم جناب آقای دانشجو صورت گرفته تا در فضایی دروغین تلاش شود رئیس جمهور منجی آزادی بیان معرفی شود.

  انجمن مستقل در بیانیه خود با طرح این سوال از رئیس جمهور که منظورشان از رویکرد امنیتی در دانشگاه ها چیست؟ نوشت: رویکرد امنیتی در دانشگاه ها حرف نادرستی است که سالها از سوی بیگانگان و معاندین در فضای دانشگاه منتشر می شود و اگر رئیس جمهور چنین تلقی از فضای دانشگاهی دارد، این خود دلیلی بر بیگانه بودن با این فضاست چراکه علی رغم تلاش عده ای برای مخدوش نشان دادن فضای دانشگاه، عرصه دانشگاهی به سیاهی تصویر شده دروغین نیست.

  این بیانیه در پایان خاطر نشان کرد: معتقدیم آنچه سبب نگارش نامه به وزیر علوم و پس از مدتی انتشار آن در فضای رسانه ای شده است نه آن دلایلی است که در نامه به آن عطف داده شده است بلکه تنها دستمایه ای برای نیل به اغراض سیاسی و البته با طعم انتخاباتی است. جنبش دانشجویی علی رغم مهم دانستن حفظ فضای آرام دانشگاهی در آستانه انتخابات تاکید می کند در برابر رفتارهای قابل تامل با اغراض سیاسی انتخاباتی کوتاه نخواهد آمد.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی جامعه دانشجو رئیس جمهور رسانه بیانیه دانشگاه نامه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها