• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32055

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه کمیته ویژه مجلس با رئیس قوه قضاییه دیدار کرده است، گفت: آیت‌الله آملی لاریجانی در این نشست اعلام امادگی کرد تا به جرم عوامل حادثه ۲۲ بهمن قم رسیدگی شود.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار کمیته ویژه بررسی حادثه ۲۲ بهمن قم با آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: در ملاقاتی که با رئیس قوه قضاییه صورت گرفت، این کمیته گزارشی از نشست و ملاقات ها با مسئولان ارشد استان قم، بررسی اسناد و مدارک و همچنین مطالبی که از طرف بازداشت شدگان به عنوان بازجویی مطرح شده بود، به رئیس قوه قضاییه ارائه کرد.

  وی افزود: رئیس قوه قضاییه ضمن تشکر از مجلس شورای اسلامی به دلیل حساسیت به حادثه ۲۲ بهمن قم و تلاش های کمیته ویژه مجلس درخواست داشت این بررسی ها با ظرافت و دقت صورت بگیرد و خدایی ناکرده تحت تاثیر گرایشات ارزیابی صورت نگیرد.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه در این نشست اعلام آمادگی کرد اگر جرمی صورت گرفته و مجرمانی در خصوص حادثه ۲۲ بهمن قم وجود دارند، حتماً به جرم آنها رسیدگی و با آنها برخورد شود.

  نقوی حسینی در خصوص زمان نهایی شدن گزارش کمیته ویژه مجلس گفت: قرار بود گزارش تا آخر سال نهایی شود که دیدار و ملاقات ها نهایی شدن گزارش را به تاخیر انداخت اما امیدواریم بعد از تعطیلات نوروز گزارش نهایی شود.

  وی ادامه داد: در ابتدای بررسی حادثه ۲۲ بهمن قم با مواضعی روبرو بودیم که می خواستند این حادثه ناهنجار را با ساده انگاری به مردم منتسب کنند و در این زمینه خیلی از آقایان تلاش کردند اما کمیته در بررسی های خود و با بررسی اسناد و دلایل دریافت که این حادثه سازماندهی شده و تشکیلاتی بوده و بعدها نیز به یقین بیشتری رسیدیم.

  عضو کمیته ویژه بررسی حادثه ۲۲ بهمن قم تاکید کرد: امروز نیز به عنوان یکی از اعضای کمیته بررسی حادثه قم به صراحت می گویم که این حادثه حتما سازماندهی شده و با برنامه ریزی قبلی بوده و مسئولین و دستگاه های ذیربط باید با این برنامه ریزی ها و اقدامات خودسر برخورد جدی داشته باشند.

  نقوی حسینی تصریح کرد: کمیته ویژه بررسی حادثه ۲۲ بهمن قم مسئول است که گزارش خود را دقیق و مبتنی بر اسناد، شواهدعینی، کار میدانی، مذاکرات و گفت وگوها تهیه و تقدیم کمیسیون کند و تصمیم گیرنده نهایی برای این گزارش، کمیسیون امنیت ملی است.

  ۲۲ بهمن آیت الله آملی لاریجانی استان قم جرم سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قم قوه قضاییه کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی نمایندگان مجلس
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها