• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32032

  رییس مجلس شورای اسلامی در پیامی به همتایان خود در کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قزاقستان، تاجیکستان، ازبکستان، آذربایجان، ارمنستان، قرقیزستان، هند و گرجستان و همچنین رییس جمهور عراق و رییس اقلیم کردستان عراق فرا رسیدن عید باستانی نوروز را تبریک گفت.

  به گزارش پارس به نقل ازایسنا، متن کامل پیام علی لاریجانی به شرح زیر است:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  السلام علیکم و رحمته الله و برکاته

  خرسندم در آغاز سالی دگر از تقویم خورشیدی، فرا رسیدن عید باستانی نوروز را به جنابعالی و همه نمایندگان ملت کشور دوست و برادر در پارلمان صیمانه تبریک گویم.

  نوروز به عنوان جلوه ای مهم از هویت ملی ملت هایی که ریشه در یک فرهنگ غنی و کهن دارد، همواره در طول تاریخ نماد صلح، دوستی و برادری تاریخی مردمان دلبسته به این آئین و فرهنگ تاریخی بوده و در آمیختن با دین مبین اسلام آن چنان بر استحکام بالندگی و پویایی اش افزود که تحول عظیمی در پهنه وسیعی از جغرافیای فرهنگی و اجتماعی گیتی ایجاد کرده است. امروزه نیز چون رشته ای ناگسستنی ما را به غنا و عظمت سرزمین کهن خود پیوند می دهد.

  عالیجناب؛

  اینک در حالی به استقبال نوروز می رویم که شرایط جاری بین المللی چالش های بزرگی را فراروی ملت های ما قرار داده است که به اعتقاد اینجانب تنها در پرتو همکاری و تعامل پایدار می توان بر دغدغه های مشترک فائق آمد و اجازه نداد حوادث ناشی از فراز و فرودهای زمانه در روند توسعه و پیشرفت، تقویت همکاری و همگرایی میان ملت هایمان خلل ایجاد کند.

  امیدوارم با بهره گیری از ارزش ها و انباشته های مشترک فرهنگی مان بسترهای لازم جهت تقویت و تحکیم همکاری های فیمابین و تحقق آرمان های مشترک که همانا امنیت، پیشرفت و استقرار عدالت می باشد، فراهم آید.

  از خداوند منان سالی توام با شادکامی، سربلندی و موفقیت روز افزون برای جنابعالی و مردم کشورتان خواستارم.

  علی لاریجانی

  رئیس مجلس شورای اسلامی

  جمهوری اسلامی ایران»

  ارمنستان افغانستان باستانی تاجیکستان ترکمنستان رییس جمهور قرقیزستان کردستان عراق مجلس شورای اسلامی نوروز

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها