• لینک کوتاه
 • کد خبر: 32011

  شایعه برکناری روسای دانشگاههای تهران و تربیت مدرس به دستور رئیس جمهور خبری بود که در ماههای پایانی سال علامت سوالهای زیادی به همراه داشت اما وزیر علوم قویاً تمام این شایعات را تکذیب کرد اکنون این شایعه دوباره در آخرین روزهای سال ۹۱ قوت گرفته است.

  به گزارش پارس به نقل از مهر، در سال جاری شایعاتی در خصوص برکناری فرهاد رهبر - رئیس دانشگاه تهران و بیژن رنجبر - رئیس دانشگاه تربیت مدرس به درخواست رئیس جمهور رسانه ای شد.

  شایعه برکناری فرهاد رهبر درست پس از برکناری دستجردی وزیر سابق بهداشت که در برابر برکناری باقر لاریجانی رئیس وقت دانشگاه علوم پزشکی تهران به درخواست رئیس جمهور مقاومت کرده بود، مطرح شد. اما آن زمان وزیر علوم طی چندین نشست خبری که با خبرنگاران داشت تمام این شایعات را تکذیب و تاکید کرد که روسای این دو دانشگاه همچنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد و قرار نیست کسی برکنار شود.

  اما از آنجا که می گویند" تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها" ، امروز دوباره پیامکی دست به دست رسانه ها چرخید و اخباری در برخی سایتهای خبر منتشر شد مبنی بر اینکه رئیس جمهور در نامه ای به وزیر علوم خواستار برکناری روسای دانشگاههای تهران و تربیت مدرس شده است.

  از سوی دیگر، شائبه برکناری رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر و جهاد دانشگاهی نیز مطرح شده است.

  فرهاد رهبر پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر خبر برکناری اش را شایعه دانسته بود.

  از سوی دیگر، برکناری بیژن رنجبر - رئیس دانشگاه تربیت مدرس از زمان شایعه ممانعت بر سر راه تحصیل اسفندیار رحیم مشایی در دانشگاه تحت مدیریتش مطرح شد.

  رنجبر نیز پیش از این در پاسخ به پرسش مهر درباره شایعه تهدید طرفداران مشایی برای برکناری وی از سمت ریاست دانشگاه تربیت مدرس، گفته بود که" از این تهدیدها نمی ترسد و همه از وزیر گرفته تا سایر مسئولان کشوری باید برای تحصیل در این دانشگاه از یک قانون تبعیت کنند. "

  پیگیریهای خبرنگار مهر در وزارت علوم حاکی از آن است که تکلیف این شایعه و نامه تا بعد از ظهر امروز مشخص می شود و کامران دانشجو - وزیر علوم هم اکنون در حال تعیین تکلیف این موضوع است.

  این اخبار تا کنون از جانب منبع و ارگان رسمی تأیید و تکذیب نشده است.

  اسفندیار رحیم مشایی دانشگاه تهران دانشگاه علوم پزشکی تهران دستور رئیس جمهور رئیس جمهور رئیس دانشگاه رسانه کامران دانشجو مشایی وزارت علوم

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها