واشنگتن‌پست:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 31967

  دیپلمات‌ها و تحلیلگران غربی می‌گویند نُه ماه پس از اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها بر ایران در تاریخ این کشور، اقتصاد این کشور با مشکلاتی مواجه شده است اما هیچ اثری از فروپاشی زودهنگام آن به چشم نمی‌خورد.

  به گزارش پارس فارس، « جابی واریک» و « آن گیران» در مقاله ای که در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست تصریح کرده اند که هرچند تحریم های سخت غرب علیه ایران به اقتصاد این کشور آسیب وارد کرده است اما نتوانسته آن ناآرامی های اجتماعی را ایجاد کند که رهبران ایران را مجبور به تغییر سیاستشان نماید.

  بر اساس این گزارش، دیپلمات ها و تحلیلگران غربی می گویند که نه ماه پس از اعمال سخت ترین تحریم ها بر ایران در تاریخ این کشور، اقتصاد این کشور با مشکلاتی در زمینه رشد اقتصادی، اشتغال و نرخ ارز مواجه شده است اما هیچ اثری از فروپاشی زودهنگام آن به چشم نمی خورد.

  اعتراض عمومی در ایران ایجاد کنند بلکه نتوانسته اند حتی ایران را مجبور به دادن یک امتیاز هسته ای کنند.

  این گزارش برخی عوامل را در افزایش توان مقاومتی ایران موثر دانسته که یکی از آنها به کار بستن « تاکتیک های هوشمندانه» از سوی ایرانیان بوده است.

  این گزارش حاکی ست که نتایج مختلط تحریم ها، توان چانه زنی غرب را در آستانه مذاکرات هسته ای در وضعیتی پیچیده قرار داده است. در دور آخر مذاکرات در فوریه، ایالات متحده و پنج قدرت جهانی دیگر، امتیازات جدیدی را به ایران پیشنهاد دادند اما ایران نه آنها را پذیرفت و نه خود امتیازی را پیشنهاد کرد. مقاومت مداوم ایران همچنین کار را برای اوباما در اقناع اسرائیل و متحدان عرب آمریکا در آستانه سفر به منطقه سخت کرده است.

  این گزارش همچنین تاکید کرده است: « حکومت ایران هیچ اثری از تسلیم نشان نمی دهد. »

  اشتغال اقتصاد اوباما ایالات متحده ایران رشد اقتصادی مذاکرات هسته ای نرخ ارز واشنگتن پست هسته ای
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها