• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31960

  عربستان سعودی تلاش می کند با جلب نظر دول عرب منطقه، قانونی و رسمی بر بحرین سیطره پیدا کند.

  به گزارش پارس به نقل از سایت شیعه نیوز، جعفر علوی؛ فعال شیعه بحرینی و از رهبران جریان « العمل الاسلامی» طی مصاحبه ای گفت: رژیم آل سعود از زمان تاسیس کشور بحرین به این کشور چشم طمع دوخته است.

  وی افزود: آل سعود؛ از یکسو از دخالت دیگران در بحرین سخن می گوید و از سوی دیگر نیروهای نظامی اش را برای سرکوب به این کشور اعزام می کند.

  جعفر علوی تاکید کرد: پس از ورود نیروهای آل سعود به بحرین، مردم این کشور با سرکوب های وحشیانه، نابودی مساجد، و کشتار مردم بیگناه و… روبرو شدند. وی ادامه داد: اشغالگران سعودی برای فریب افکار عمومی و آزادی بیشتر در سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز لباس نظامیان بحرینی را بر تن می کنند.

  این فعال بحرینی معتقد است: از ابتدا نظامیان آل سعود به منطقه ستره معروف به قلب انقلاب حمله کرده و به طرز وحشیانه ای به سرکوب شهروندان این منطقه پرداختند.

  علوی؛ همچنین فاش کرد: عربستان سعودی تلاش می کند با جلب نظر دول عرب منطقه، قانونی و رسمی بر بحرین سیطره پیدا کند و این نخستین بار نیست که آل سعود چنین فکری را در سر می پروراند، بلکه موضوع الحاق بحرین به عربستان به ۱۵۰ سال پیش بازمی گردد.

  علوی؛ رژیم آل خلیفه و آل سعود و آمریکا را مسئول تمام جنایت ها در بحرین اعلام کرد و افزود: آنچه در منطقه شرقیه عربستان سعودی اتفاق می افتد خود گواهی بر طبیعت سرکوبگر حکومت آل سعود است.

  جعفر علوی؛ آل خلیفه را ناقض قانون و غیر قابل اعتماد برای حفظ اموال مردم دانست، و گفت: آل خلیفه اموال دولتی را به حساب شخصی خود واریز کرده است. وی در پایان گفت: دست های آل خلیفه آلوده به خون ملت بحرین است و ملت بر درخواست های خود اصرار دارند.

  انقلاب بحرین تظاهرات مسالمت آمیز شیعه طبیعت عربستان عربستان سعودی قانون قلب مصاحبه

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها