ریابکوف:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 31901

  معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد که تصمیم آمریکا در مورد تغییر جزئی در طرح سپر موشکی اروپایی امتیازدهی به مسکو نبوده و باعث تغییر مواضع روسیه در قبال این مسئله نخواهد شد.

  به گزارش پارس، فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی « راس بالت» ، " سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات این کشور دلیلی نمی بینند که بعد از اظهارات صورت گرفته از سوی مقامات آمریکایی در مورد خودداری از اجرای بخشی از طرح استقرار سامانه های دفاع ضد موشکی در خاک اروپا مواضع خویش را تغییر بدهند.

  ریابکوف در مصاحبه با روزنامه « کامرسانت» گفت: این تصمیم دولت آمریکا امتیازدهی به روسیه نبوده و به دلایل کاملا متفاوتی صورت گرفته که به ما مربوط نمی شود.

  این دیپلمات بلندپایه روس افزود: تمامی ابعاد نامشخص راهبردی مربوط به طرح سپر موشکی آمریکا و ناتو همچنان به قوت خویش باقی هستند و با درنظر گرفتن این مسئله قطعا مواضع مسکو نیز در قبال این طرح تغییری نخواهد کرد.

  ریابکوف تاکید کرد: طرح استقرار تعداد مضاعف موشکهای رهگیر و سامانه ضد موشکی در منطقه آلاسکا و کالیفرنیا یک ژست سیاسی نبوده و صحبت بر سر افزایش توان بالقوه آمریکا در زمینه دفاع ضد موشکی است. به همین دلیل ما دلیلی برای تغییر مواضع خویش در این خصوص نمی بینیم، البته همچنان به مذاکره با طرف آمریکایی در این زمینه ادامه خواهیم داد و بر دریافت تضمین حقوقی لازم در خصوص عدم جهت گیری ضدروسی این طرح اصرار خواهیم داشت.

  " چاگ هیگل" وزیر دفاع آمریکا روز شنبه اعلام کرد که این کشور طرح بزرگی برای تقویت سامانه دفاع ضد موشکی خود تا سال ۲۰۱۷ به دلیل تهدیدات موشکی ناشی از کره شمالی در نظر گرفته است و در این رابطه قصد دارد در طرح استقرار موشک های رهگیر مضاعف در خاک لهستان و همچنین سیستم رادار آلاسکا تغییراتی ایجاد کند.

  دولت آمریکا روسیه کره شمالی لهستان مسکو مصاحبه معاون ناتو وزیر امور خارجه روسیه وزیر دفاع

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها