• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31874

  در پی امتناع رئیس‌جمهوری آمریکا از صرف ناهار با جمهوری‌خواهان این کشور، شایعاتی مطرح شده مبنی بر این که اوباما فردی را به عنوان پیش‌مرگ دارد که مواد غذایی و نوشیدنی را پیش از صرف غذا امتحان می‌کند!

  به گزارش پارس، ایسنا به نقل از دیلی میل نوشت: سرویس مخفی آمریکا تایید نکرده است که آیا باراک اوباما، رئیس جمهوری این کشور به راستی پیش مرگی برای نظارت بر مواد غذایی و نوشیدنی خود دارد یا خیر اما « سوزان کالینز» ، یکی از سناتورهای جمهوری خواه افشا کرد که اوباما به خاطر این اقدام امنیتی نتوانست غذایی را که به افتخارش ترتیب داده بودند، صرف کند.

  کالینز گفت: ظاهرا اوباما باید اساسا یک پیش مرگ داشته باشد. من به او خاطرنشان کردم که همه ما پیش مرگ او هستیم. او با حسرت و اشتیاق به غذا نگاه کرد و گفت که غذای شما از دموکرات ها بهتر است و من در پاسخ گفتم که این امر به این خاطر است که من میزبانم.

  این ضیافت سومین روز نشست اوباما با اعضای کنگره است که در آن برای دست یافتن به توافقی در خصوص بحران بودجه با یکدیگر مذاکره می کنند.

  سرویس مخفی آمریکا جزئیات برنامه های امنیتی ریاست جمهوری را همچنان مخفی نگه داشته اما گمانه زنی های بسیار وجود دارد که فردی برای امتحان تمامی مواد غذایی که اوباما صرف می کند، تعیین شده است.

  در سال ۲۰۱۲ یکی از سرآشپزهایی که برای فعالیت های خیریه ای اوباما غذا آماده می کرد به « نخستین پیش مرگ» اوباما با نام « سرآشپز اندرو» از آشپزخانه کاخ سفید اشاره کرد اما همچنان هویت سرآشپز اندرو به صورت راز باقی مانده است.

  هنگامی که اوباما به سفر می رود، گروهی از پیش مرگانش نیز وی را همراهی می کنند. یکی از پیش مرگان تعیین شده که نامی از وی برده نشده، گفت، آن ها غذا را امتحان می کنند اما نمونه ای از غذا را نیز باید به منظور تحقیقات ذخیره کنند.

  گزارش ها در خصوص رئیس جمهوری های سابق آمریکا نشان می دهد که سرویس های مخفی آمریکا پیش از سرو غذای رهبران به گونه ای غذاها را مورد بررسی قرار می دادند.

  ژوزف پترو، یکی از اعضای سابق سرویس مخفی آمریکا گفت: هیچ چیز برای رئیس جمهور سرو نمی شد؛ مگر آن که ما می دانستیم که این غذا از کجا آمده و چه کسی آن را تهیه کرده است.

  بیل کلینتون و جورج بوش پدر نیز به هر جا که سفر می کردند، پیش مرگان خود را می برند تا غذاهای آن ها را امتحان کنند اما هویت این افراد مشخص نیست.

  اوباما باراک اوباما بودجه بیل کلینتون جورج بوش رئیس جمهور ریاست جمهوری کاخ سفید مرگ مواد غذایی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها