• لینک کوتاه
 • کد خبر: 31854

  در حالی که ملت ایران به پیشواز سال جدید و نوروزی دیگ و بهاری دیگر می روند، برخی از سیاسیون به استقبال رد صلاحیت ها رفته اند و پیشاپیش افرادی را که در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری رد صلاحیت خواهند شد را معرفی کرده اند.

  در حالی که ملت ایران به پیشواز سال جدید و نوروزی دیگ و بهاری دیگر می روند، برخی از سیاسیون به استقبال رد صلاحیت ها رفته اند و پیشاپیش افرادی را که در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری رد صلاحیت خواهند شد را معرفی کرده اند.

  حسین شریعتمداری معتقد است که گروه های متعددی در انتخابات سال آینده شرکت خواهند کرد. که یکی ار این گروه ها، گروهی است به نام گروه مشترک اصحاب فتنه و حلقه انحرافی. کسانی که به گفته وی بدون تردید رد صلاحیت خواهند شد. وی در این یاره می نویسد:

  نامزدهای مورد نظر دو گروه مشترک « اصحاب فتنه» و « حلقه انحرافی» اگرچه قرار است به طور جداگانه و با ظاهری متفاوت و حتی با تظاهر به اختلاف با یکدیگر مطرح شوند ولی به یقین از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت خواهند شد، چرا که گروه اول -اصحاب فتنه- دستهای آلوده به وطن فروشی و خیانت و جنایت دارند و بایستی در انتظار محاکمه و مجازات باشند و افراد اصلی گروه دوم- حلقه انحرافی- ضمن آن که مرتکب جرایم فراوان و قابل پیگرد قانونی شده اند، بارها نیز به وضوح نشان داده اند که با آموزه های اصیل اسلامی و انقلابی فاصله فراوانی دارند. از سوی دیگر هر دو جریان فتنه و حلقه انحرافی مخصوصاً اعضای اصلی آنها نه فقط پایگاهی در میان مردم ندارند، بلکه با مخالفت شدید و بعضاً آمیخته به عصبانیت آنان نیز روبرو هستند.

  اما یکی از موضوعات جدید در انتخابات ایران، انتخاب رنگ توسط کاندیداها و هواداران آنان است. در انتخابات گذشته رنگ سبز، طرفداران میر حسین موسوی، در کنار انتخاب رنگ پرچم و یا فیروز ه ای از سوی دیگر کاندیداها وجه تمایزی بین آنان مشخص کرده بود تا جایی که برخی از هواداران را به اسم رنگ انتخابی انان صدا می زدند و به تبع نشریات و پوسترهای تبلیغاتی هر کاندیدایی رنگ خاصی برای انتخابات داشت.

  آقای باقر خرازی که برای انتخابات سال آینده اعلام کاندیداتوری کرده، نخستین کسی است که رنگ انتخاباتی خود را انتخاب کرده است، خود وی در این باره گفته است که:

  نماد ما رنگ سبز خواهد بود چرا که این نشانه نمودی از دلدادگی به ولایت و اهل بیت (ع) است، افزود: بنده تنها کاندیدایی هستم که از طایفه سادات بوده و با تمام توان تا روز آخر در مرام و عقیده خود باقی می مانم. کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری بیان داشت: بنا نیست رنگ سبز نماد مخالفت با نظام باشد، بنابراین آمده ایم به نام حزب الله و با رنگ سبز در انتخابات حاضر شویم!

  اما در حالی که همگان تصور می کنند محمد باقر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است، وی در مصاحبه ای تلویزیونی از برنامه پنج سال آینده اش در شهرداری تهران خبر داده است. البته مشخص نشده که وی خود قصد اجرای این برنامه را دارد و یا دیگری. چون اگر خود قصد انجام این برنامه را داشته باشد. دو حالت بیشتر خارج نیست یا وی قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را ندارد و یا احتمال دارد در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری مجددا به شهرداری باز خواهد گشت.

  اگر هم دیگری قصد انجام برنامه ای را که وی طراحی کرده است را داشته باشد، باید شهردار آینده از همفکران وی باشد که آن برنامه ها را اجرا کند، چون ممکن است شورای شهر آینده و شهردار آینده برنامه های متفاوتی را برای شهر تهران در نظر داشته باشند که با برنامه آقای قالیباف متفاوت باشد.

  وهیچ پروژه نیمه تمامی در شهر تهران با اتمام دوره مدیریت بنده باقی نمی ماند و برنامه مدون ۵ ساله ای برای مدیریت جدید شهری تبیین شده است.

  انتخابات انتخابات ریاست جمهوری ایران حزب الله ریاست جمهوری شهرداری شهرداری تهران محمد باقر قالیباف ملت ایران میر حسین موسوی

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها