• لینک کوتاه
 • کد خبر: 317861

  یک مقام جنبش مردمی انصارالله یمن گفت: اظهارنظرهای وزیر خارجه عربستان فریبکارانه و باهدف وقت کشی پس از شکست های نظامیان این کشور در صحنه های جنگ است.

  به گزارش  پارس به نقل از میزان ، صاله صماد رئیس شورای سیاسی جنبش انصارالله درباره سخنان فریبکارانه وزیران خارجه عربستان و انگلیس، که ادعا می کنند زمان پایان جنگ علیه یمن نزدیک است، هشدار داد و گفت هدف آنان وقت کشی و گسترش نفوذ القاعده و داعش در یمن است.

  "صالح صماد" گفت: مسئولان نیروهای متجاوز به یمن اظهارات فریبکارانه‌ای  با هدف وقت کشی و گسترش نفوذ القاعده و داعش مطرح می کنند.

  صماد این سخنان را در پی اظهارات عادل جبیر، وزیر خارجه عربستان، و فیلیپ هاموند، وزیر خارجه انگلیس، مطرح کرد. این دو  ادعا کرده‌اند مرحله نظامی علیه یمن رو به پایان است.

  صماد گفت: نه هادی [عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن] و نه نظام سعودی در اعلام جنگ یا توقف آن علیه یمن تصمیم گیر نیستند بلکه وزیر خارجه عربستان از واشینگتن علیه یمن اعلام جنگ کرد و آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در تجاوز به ملت یمن تصمیم گیر هستند.

  وی در بیانیه ای این اظهارات را "فریبکارانه" و "گول زننده" توصیف کرد که هدفش وقت کشی بیشتر با هدف دستیابی به موفقیتها بر روی زمین و تبدیل کردن یمن به جولانگاه داعش و محل هرج و مرج و کشتار و سربریدن و ویرانگری است؛ همان کاری که در عراق و افغانستان و کشورهای دیگر کرده‌اند.

  وی درباره فرآیند گفتگوها برای یافتن راه حل سیاسی گفت: امتیازاتی که برای رسیدن به راهکارهای سیاسی به منظور توقف جنگ در مسقط داده شد به علت انکار طرف مقابل بی نتیجه ماند.

  وی به نقش منفی فرستاده سازمان ملل متحد به یمن اشاره کرد و گفت وی از طرف نظام سعودی تحمیل شده است و فقط با اشاره نظام سعودی و کشورهای متجاوز اقدام می کند.

  این مقام انصارالله در خصوص نقش سازمانهای بین المللی بشردوستانه در خصوص نقض حقوق بشر در یمن تأکید کرد: همه سازمانهایی که دم از حقوق بشر می زدند در برابر نفت عربستان تسلیم شدند و با سعودی ها همدستی و در برابر جنایاتی که آنها می کنند سکوت کرده‌اند و این سازمانها به منظور راضی کردن آمریکا برای مشروع جلوه دادن تجاوز به یمن تلاش می کنند.

  وی به اتحاد نیروهای متجاوز به یمن با وجود تناقض میان آنها اشاره کرد و گفت این نشان می دهد واشینگتن مدیریت جنگ علیه یمن را به عهده دارد.

  صماد تأکید کرد: امارات به خوبی می داند که عربستان اوایل اکتبر به نیروهای اماراتی در عدن حمله کرد اما امارات برای راضی کردن آمریکا مجبور است به جنگ ادامه دهد.

  جنگ زمین عربستان وزیر خارجه یمن

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها