• لینک کوتاه
 • کد خبر: 317855

  مدیر اطلاعات ملی آمریکا می‌گوید اطمینانی در حد متوسط دارد که جامعه اطلاعاتی این کشور می‌تواند پایبندی ایران به مفاد تفاهم هسته‌ای را ارزیابی کند.

  به گزارش پارس به نقل از  تسنیم، جیمز کلاپر، در گفتگو با شبکه خبری سی‌ان‌ان در پاسخ به این سؤال که "چرا جامعه اطلاعاتی با وجود شکست‌های قبلی، برای مثال درباره پاکستان و هند، مطمئن است که می‌تواند برنامه هسته‌ای ایران را زیر نظر داشته باشد؟" گفت "اطمینان متوسطی" دارد که می‌توان این کار را انجام داد.

  کلاپر گفت: "کنگره از ما خواسته که ارزیابی نسبتا مشروحی ارائه کنیم، ارزیابی نسبتا محرمانه‌ای از آنچه می‌توانیم و نمی‌توانیم انجام دهیم. ما در این ارزیابی کاملا محتاط بودیم."

  وی در ادامه افزود: "بنابراین، چیزهایی وجود دارند که ما می‌توانیم به خوبی انجام دهیم، اما باید تأیید کنیم چیزهای دیگری به مانند برنامه‌ها و نیات رهبران ایران وجود دارد که [ارزیابی آنها] همیشه سخت بوده و اینگونه نیز خواهند ماند. بنابراین باید بگویم اطمینان متوسطی دارم که بتوانیم بر پایبندی ایران به توافق نظارت داشته باشیم."

  کلاپر گفت: "این امر بستگی به نوع موضوع دارد.... پیشتر نیز گفته‌ایم که ایرانی‌ها از هر ابهامی که در این توافق وجود دارد سوءاستفاده خواهند کرد."

  ایران پاکستان جامعه هسته ای quot

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها