پایگاه خبری تحلیلی «پارس»- گزارشها حاکی است که در حادثه اخیر کشته شدن بیش از 4800 از حجاج در شهر منا، عربستان سعودی ، بجز 250 کشته در میان حجاج ایرانی شمار بیشتری از ایرانیان که برخی از آنان از مسوولین دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی بودند ناپدید شده اند. 

در میان اسامی ناپدید شدگان چند تن از دست اندرکاران سپاه پاسداران، مقامات نظامی و کشوری و سفیر پیشین جمهوری اسلامی در لبنان دیده می شوند. در این حادثه حجاج ایرانی بیشترین کشته و ناپدید را بجای گذاشته اند. بر این اساس برخی نهادهای اطلاعاتی از ربوده شدن برخی زائران ایرانی توسط سرویس اطلاعاتی آمریکا، اسراییل و سعودی(General Intelligence Presidency) خبر می دهند.

دادرس یک کارشناس اطلاعاتی در این زمینه می نویسد: دوسال پیش نشریه لبنانی الاخبار فاش کرد که یک شرکت به ظاهر انگلیسی- دانمارکی که در واقع یکی از شعب شرکت حفاظت و امنیتی اسرائیلی (G4S) می باشد، از سال 2010 قرار داد حفاظت از مراسم حج را به عهده دارد. مدیر این شرکت که زیر نام الماجل فعالیت می کند شخصی به نام خالد بغدادی می باشد. 

این شرکت چهل و چهار هزار کارمند در شانزده کشور جهان دارد. فرودگاه های بغداد و دوبی برای حفاظت تاًسیسات خود با این شرکت قرار داد بسته اند، به همین دلیل شرکت الماجل به فهرست نام ها، عکس ها و آثار انگشت میلیون ها مسافری که از  این فرودگاه ها عبور می کنند و یا در مراسم حج های واجب و عمره شرکت می کنند دسترسی دارد.

شرکت حفاظت و امنیتی اسرائیلی

شیخ اکریما صبری، رئیس مجمع عالی اسلامی اورشلیم و امام مسجد الاقصی دو سال پیش تاًیید کرد که این شرکت حفاظتی امنیتی- اسرائیلی در سرزمین های اشغالی با همکاری با ارتش اسرائیل در سرکوب مردم نقش مهمی دارد. ماًمورین و متخصصین این شرکت نه تنها شهرک های یهودی نشین را به ابزار و ادوات حفاظتی مجهز می کنند بلکه در دستگیری و بازجویی های خشن از زندانیان نقش دارند.

پس از ناکامی های اخیر دولت های اسرائیل و عربستان در بهم زدن توافقنامه میان جمهوری اسلامی و کشور های پنج به علاوه یک و درگیری های اخیر میان اسرائیل و فلسطینیان در مسجد الاقصی، حادثه منا می تواند فرصت مناسبی برای ناپدید شدن برخی از مسوولین جمهوری اسلامی ایران باشد. 

به گفته سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت در حادثه «رمی جمرات» در منا، که روز دوم مهر روی داد، تا کنون ۲۳۹ زائر ایرانی کشته و ۱۴ زائر مجروح شده‌اند و ۲۴۱ نفر همچنان مفقود هستند.

در همین حال علی‌اکبر ولایتی،روز سه‌شنبه هفتم مهر گفت که حادثه «رمی جمرات» در منا و «آنچه در آن رخ داده است ظن‌برانگیز است». وی اضافه کرد: «برخی افراد رده بالای ما در این حادثه مفقود یا کشته شدند و عربستان باید جهت پیگیری این موضوع اقدامات لازم را انجام دهد».

علاوه بر غضنفر رکن‌آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان، رسانه‌های ایران از علی‌اصغر فولادگر به عنوان یکی دیگر از افراد ارشد، مفقود شده در حادثه منا نام برده‌اند.

فیلم منتشر شده از سوی شبکه المسیره از تعقیب و گریز و سپس بازداشت شماری از زائران ایرانی توسط شرطه های سعودی حکایت دارد. المسیره مدعی است که فیلم فوق از طریق برخی حاجیان مستقر در مکه مکرمه به دستش رسیده است.

 

فعالیت شرکتهای امنیتی صهیونیستی در چند کشور عربی!

 "یوسی میلمان" تحلیلگر مسائل امنیتی و از افراد نزدیک به محافل امنیتی تل آویو چندی قبل فاش کرد که شرکت سوئیسی  AGT ) Asia Global Technology) که " ماتی کوخاوی" تاجر اسرائیلی – آمریکایی آنرا تاسیس کرده است و درحال حاضر سمت مدیر کل این شرکت را برعهده دارد، موفق به امضای قراردادی چند میلیون دلاری برای ساخت طرح هایی با هدف حفظ امنیت داخلی در یکی از امیر نشین های عربی در خلیح فارس شده است.

وی همچنین فاش کرد که " اتان بن الیاهو " فرمانده اسبق نیروی دریایی رژیم صهیونیستی (ژنرال ذخیره ارتش) دراین شرکت فعالیت می کرد؛ این شرکت فرماندهان سابق شاباک و نیز فرماندهان شاخه اطلاعات نظامی ارتش این رژیم (امان) را به کار گرفته است.

وی همچنین شرکت دیگری به نام " لوجیک " در شهر " هرتزلیا " در شمال تل آویو تاسیس کرده است.

میلمان همچنین فاش کرد که بیش از ده شرکت امنیتی خصوصی رژیم صهیونیستی و برخی از شرکت های وابسته به وزارت امنیت این رژیم، در برهه اخیر فعالیت خود را در کشورهای عربی و اسلامی که با اسرائیل روابط دیپلماتیک ندارند، افزایش داده اند.

همچنین اطلاعاتی خطرناک فاش شده است مبنی بر اینکه یک شرکت امنیتی صهیونیستی از بسیاری از موسسه های عربی حفاظت می کند؛ و محافظان شخصی بسیاری از سران عرب از مغرب گرفته تا بحرین را تامین می کند.

بر اساس این اطلاعات، شرکت امنیتی G4S  که درحال گسترش درجهان عرب است، از اشغالگری  اسرائیل پشتیبانی می کند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی "گلوبس" متخصص در امور اقتصادی؛ جدیدترین گزارش این شرکت حاکی از آن است که این شرکت درخاورمیانه درحال رشد است و میزان رشد آن بیش از ده درصد است ( به استثنای عراق ) و این عملکردی بسیار خوب در منطقه است.

دراین گزارش آمده است که این شرکت با چالش هایی به علت کمبود درزمینه وارد کردن کارگران وبه طور کل محیط زیست کارگران در دبی مواجه است که بر فعالیت های تجاری این شرکت در زمینه ساختارهای امنیتی تاثیر گذاشته است اما موفق به عقد قراردادهایی مانند فرودگاه دبی و نیز در ارائه خدمات امنیتی در جریان رویدادهای مهم شده است.

این اطلاعات حاکی از آن است که این شرکت خدمات امنیتی را در مصر ، اردن و مغرب و خدمات ویژه فرودگاه ها را درعراق، منطقه کردستان عراق و امارات ارائه می کندو مدارک مستندی درخصوص نقش این شرکت در پشتیبانی از اشغالگری غیرمشروع رژیم صهیونیستی در کرانه باختری رود اردن فاش شده است.

شرکت حفاظت و امنیتی اسرائیلی2

این مساله از سوی پایگاه رسمی شرکت G4S اسرائیل در اینترنت تایید شده است و این پایگاه تاکید می کند که این شرکت در زندان هایی که در آن ها زندانیان امنیتی زندانی هستند و مشخص شد که زندانیان سیاسی فلسطینی نیز جز آنان است، فعالیت می کند.

این شرکت از طریق سیستم های امنیتی و اتاق های نظارت مرکزی در زندان " کتسعیوت " 2200 زندانی سیاسی فلسطینی را کنترل می کند و زندان " مجیدو " را با بیش از 1200 زندانی و زندان دامون را با بیش از 500 زندانی سیاسی فلسطینی و بازداشت شدگان غیرقانونی از کرانه باختری اشغال شده زیر نظر دارد.

این شرکت همچنین با کار گذاشتن سیستم های دفاعی بر روی دیوارهای اطراف زندان عوفر درکرانه باختری نزدیک شهرک صهیونیست نشین " گیفاترنیف " که 1500 زندانی سیاسی فلسطینی در آن اسیر هستند، زندانیان را کنترل می کند.

این درحالی است که مسؤولان بخشهای امنیتی کشورهای عربی درباره خطرات شرکت های امنیتی خارجی خصوصی در کشورهای عربی به ویژه این شرکت که با رژیم اشغالگر ارتباط دارد، هشدار داده و تاکید کرده اند که این شرکت، روابط خوبی با اسرائیل دارد و فعالیت های جاسوسی این رژیم را پوشش می دهد.

این شرکت همچنین بسیار محرمانه بوده و کارکنان خود را به امضای توافقی مجبور می کند که به موجب آن نباید درباره نوع کار خود یا محل کار خود اطلاعاتی به دیگران بدهند.

این شرکت صهیونیستی، شاخه ای را برای خود در شهر هرتسلیا در شمال تل آویو ایجاد کرده است که به علت سیاست معافیت های مالیاتی در آن سوئیس در آن جا به شکل محرمانه فعالیت می کند.

روزنامه صهیونیستی " یدیعوت احارونوت " به طور ضمنی در گزارشی که منتشر کرده است، به فعالیت شرکت امنیتی اسرائیل در برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس برای آموزش و آماده کردن نیرو و محافظان چاه های نفت و مواضع حساس امنیتی اعتراف کرده است.

شرکت حفاظت و امنیتی اسرائیلی2

این روزنامه تصاویری را از مربیان آموزشی صهیونیست تأکید کرده است که این افراد از بیم فاش شدن هویت آنان و درمعرض خطر قرار گرفتن جانشان، با اسامی اروپایی و غربی مستعار فعالیت می کنند.

بر اساس این گزارش، این مربیان آموزشی از فارغ التحصیلان یگان های جنگی در سرویس های امنیتی عمومی (شاباک) و یگان های نخبه جنگی در ارتش اسرائیل هستند که سنشان حدود 25 سال است.

دراین گزارش همچنین آمده است که مربیان آموزشی از طریق فرودگاه بن گوریون در " اللد " و با گذر از امان یا آنتالیا به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس می روند.

بر اساس این گزارش، فعالیت این شرکت با اطلاع و موافقت وزارت امنیت اسرائیل بوده است و پایان این قرارداد با شرکت اسرائیلی اواخر سال گذشته و در سایه انتقادات شدید در ارتباط با نگرانی از نقش جاسوسی این شرکت بود.

دراین حال نشریه اقتصادی اسرائیل " کالکلالیست " نوشت میزان فعالیت هایی که این شرکت در کشورهای عربی و در دیگر کشورهای جهان انجام می دهد، در عرض یک سال (2009) به حدود هفت میلیارد دلار رسید.

14 مرکز و سازمان حقوقی مغربی خواهان اخراج شرکت اسرائیلی G4S از مغرب شده اند و از مسئولان خواسته اند تا اقدامات لازم را برای جلوگیری از فعالیت مسئولان امنیتی این شرکت در مغرب که دست داشتن آنان در جنایت های جنگی و ضد بشری اثبات شده است، انجام دهند.

گفته می شود که این شرکت پس از شرکت والمارت ، دومین شرکت خصوصی بزرگ در سطح جهان است و مسؤولیت تامین امنیت در بیش از 150 فرودگاه جهان را برعهده دارد و کارکنان آن وظایف نیروهای پلیس انگلیس را برعهده دارند.

این شرکت ، اصلی ترین شرکت ارائه دهنده خدمات امنیتی اساسی در المپیک 2012 لندن بود و در کشورهای عربی نیز فعالیت هایی به ارزش بالغ بر 410 میلیون دلار انجام داد و تعداد پرسنل آن 50 هزار نفر است.

احمد متوسلیان، کاظم اخوان، تقی رستگار مقدم و سید محسن موسوی روز چهاردهم تیر ماه سال ۱۳۶۱ علیرغم برخورداری از مصونیت دیپلماتیک و با وجود گروه محافظ و اسکورت پلیس لبنان، در پست بازرسی فالانژیست‌های مسیحی در شمال بیروت ربوده شدند که از آن تاریخ به بعد، جز اخبار غیرموثق و شایعات مختلف، خبر روشنی از آنان به دست نیامده است.

شرکت G4S یک شرکت امنیتی و بین المللی مشهور وابسته به سرمایه داران صهیونیستی و انگلیسی است و در واقع آن را باید یکی از بازوان اطلاعاتی و جاسوسی رژیم اسرائیل دانست. این شرکت امنیتی یکی از بزرگترین شرکت های امنیتی است که وظیفه حفاظت از شخصیت ها و اماکن مورد نظر طرف های قرارداد را بر عهده دارد. این شرکت با حدود 657 هزار کارمند در بیش از 125 کشور فعالیت می کند.  بسیاری از فلسطینی ها و فعالان بین المللی حقوق بشر ثابت کرده اند که شرکت صهیونیستی - انگلیسی G4S در شکنجه، نقض حقوق بشر و جاسوسی نقش دارد.

واگذاری تامین امنیت حج به صهیونیست ها

اخبار حکایت از این دارند که دولت عربستان از سال 2010 تامین امنیت حجاج را به شرکت صهیونیستی G4S سپرده است؛ عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی جزو مهم ترین شرکای استراتژیک آمریکا در منطقه می باشند. بر اساس اخبار و شواهد طی چند سال اخیر همزمان با افزایش نفوذ ایران در خاورمیانه، روابط دیپلماتیک پنهان بین دو طرف با هدف ایجاد سد نفوذ، ایجاد شده است .

تاریخچه روابط

از سال 1967 تا اواسط دهه 2000 عربستان از بزرگترین حامیان فلسطین در عرصه بین الملل بود. اما طی چند سال اخیر این کشور از مواضع سابق خود تا حدود زیادی عقب نشینی کرده و حتی مذاکرات دوستانه ای را با رژیم اشغالگر قدس آغاز کرده است .

در سال 2002 ملک عبدالله پیشنهاد جدیدی برای حل و فصل موضوع فلسطین ارایه کرد اما اسراییل هیچ واکنشی به آن نشان نداد . در سال 2007 عربستان مجددا پیشنهاد دیگری برای حل و فصل مناقشه اعراب و اسراییل مطرح کرد که این پیشنهاد با واکنش منفی رژیم صهیونیستی مواجه شد .

در سال 2000 مسئولان عربستانی اعلام کردند با توجه به عضویت این کشور در سازمان تجارت جهانی WTO تحریم کالاها و خدمات اسراییل از سوی دولت این کشور لغو می باشد، با این وجود تحریم کالا و خدمات اسراییلی تا سال 2006 در این کشور ادامه داشت .

با وجود عدم ارتباطات دیپلماتیک بین طرفین، سازمانهای اطلاعاتی عربستان و اسراییل همکاریهای گسترده ای در زمینه جاسوسی از مراکز نظامی و اتمی ایران در دستور کار مشترک قرار دادند؛ بر این اساس در سال 2007 انور العشقی ژنرال بازنشسته سازمان اطلاعات عربستان با «دور گولد Dore Gold » از عناصر اطلاعاتی اسراییل و یکی از دوستان نزدیک بنیامین نتانیاهو در واشنگتن دیدار کرده، و در زمینه جاسوسی از مراکز مهم ایران گفتگو میکنند .

در سال 2014 و در جریان جنگ غزه David Hearst با نوشتن مقاله ای در Middle East Eye اعلام کرد که  عربستان از حمله رژیم صهیونیستی به غزه حمایت کرده است و روابط نزدیکی بین عناصر سازمان امنیت این کشور و موساد وجود دارد؛ در واکنش به این مقاله محمد بن نایف عبدالعزیز سفیر سابق عربستان در لندن اعلام کرد عربستان هیچ حمایتی از اسراییل نکرده و بلکه این رژیم را به عنوان جنایتکار جنگی می شناسد .

بندر بن سلطان شاهزاده سعودی به مدت 23 سال سفیر عربستان در آمریکا بوده و در این مدت ارتباطات گسترده ای با نو محافظه کاران آمریکایی و لابی صهیونیسم در این کشور برقرار کرده بود و یکی از ستونهای اصلی برقراری ارتباط بین عربستان و رژیم صهیونیستی می باشد .

در سال 2006 اولین جرقه برقراری ارتباط بین دو طرف زده شد و طی آن بندر بن سلطان مشاور وقت امنیت ملی عربستان با ایهود اولمرت نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی در امان پایتخت اردن دیدار میکند. این دیدار بخشی از تلاش جرج بوش برای حمایت از اولمرت پس از مصائب شکست رژیم صهیونیستی در جنگ علیه حزب الله محسوب می شد.  لازم به ذکر است که این دیدار نتیجه رایزن های مئیر دوگان ژنرال بازنشسته و رییس سابق موساد با ملک عبدالله شاه اردن بوده است.

بدین ترتیب بن سلطان با تکیه بر استراتژی دیپلماسی پنهان پروژه رابطه سری با رژیم صهیونیستی بویژه سرویس های امنیتی آن را کلید زد . بن سلطان به عنوان رییس شورای ملی عربستان در آغاز، این روابط  را با توجیه نزدیکی به تل آویو به منظور ایجاد تعادل در سیاست آمریکا نسبت به ریاض کلید زد ، اما با روند تحولات منطقه بویژه در دو حوزه ایران هراسی و تقابل با محور مقاومت این روند افزایشی تصاعدی یافت.

این روند تا جایی پیش رفت که دولت سعودی و شخص بندر بن سلطان هیچ ابایی از ابراز و علنی شدن رابطه با اسراییل نداشتند

تحکیم روابط عربستان و رژیم صهیونیستی

در سال 1391 خبری منتشر شد که نشان دهنده اوج روابط رژیم صهیونیستی و عربستان بود. تولید نفت عربستان با فناوری رژیم صهیونیستی نشانه ای از تحکیم روابط بود . بر اساس گزارش روزنامه یدیعوت آحانورث ، بزرگترین شرکت نفت عربستان که تحت مدیریت شیخ عبدالعزیز الغاید می باشد ، اقدام به خرید برنامه مدیریت رایانه ای از یک شرکت اسراییلی کرده بود. این شرکت سعودی علاوه بر خریداری برنامه موسوم به TMB که قیمت آن 700 هزار شیکل « واحد پول اسراییل » بود ، کارکنان خود را مجبور به آموزش تحت نظر کادر 18 نفره از متخصصان صهیونیستی شرکت « دارونت »کرد .

یدیعوت آحارنوث تیتری با عنوان نفت سعودی با دستان ما تولید می شود  منتشر کرد و در ادامه  نوشت« فضای آموزشهای ارایه شده از سوی متخصصان اسراییلی به کارکنان شرکت سعودی بسیار صمیمی و مناسب بود ».

درسال 1392 و پیش از برگزاری مراسم حج در عربستان خبری بر روی تلکس خبرگزاریهای منطقه رفت که در نوع خود کم نظیر بود؛  بر اساس این گزارش دولت عربستان امنیت حجاج در زمان برگزاری مراسم حج را به شرکت اسراییلی G4S سپرده بود، بدین ترتیب این شرکت به طور پنهانی برای تضمین امنیت و سلامت حجاج و اماکن مقدسه این کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

شرکت حفاظت و امنیتی اسرائیلی3

جنایتکاران نیز یکدیگر را دوست دارند

شرکت «جی فور اس »که یک شرکت امنیتی و بین المللی مشهور می باشد، خدمات دهی خود  به دولت عربستان از سال 2010، شروع کرد، و شهر ساحلی جده را که در 80 کیلومتری مکه قرار دارد را به عنوان مقر خود انتخاب کرده بود .

اردیبهشت 1393 یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد اسراییل روابط اقتصادی گسترده ای با عربستان و اعراب خلیج فارس دارد. روزنامه دی مارکر، تکنولوژی پیچیده، مواد نفتی ، پلاستیک و همچنین تجهیزات امنیتی را عمده ترین اقلام مبادلاتی بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به ویژه عربستان اعلام کرد . موادی چون پلی اتیلن و پلی پروفیلین که از نفت خام به دست می آید به صورت غیر مستقیم و از طریق واسطه راهی اسراییل می شود . موضوع جالب توجه در این است که مواد خام پس از تبدیل به پلاستیک دوباره به عربستان و سایر کشورهای عربی صادر می شوند .

تعامل از حوزه ی اقتصاد تا امنیت

در اواخر بهمن ماه 93 پایگاه خبری الوقت گزارش داد گروهی از کارشناسان مبارزه با تروریسم در ارتش اسراییل وارد ریاض شدند؛ بر این اساس سرویس اطلاعاتی عربستان یک همایش سه روزه پیرامون تحولات امنیتی منطقه در ریاض و با حضور کارشناسان امنیتی کشورهای امارات ، اردن و رژیم صهیونیستی برگزار کرد. در این همایش وضعیت امنیتی منطقه و راهکارهای مقابله با آنها مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت . گفته شده در پایان این نشست طرحی نظیر دکترین مهار دوجانبه تدوین شده توسط تیم اسراییلی به مسئولین ارشد سازمان اطلاعاتی عربستان ارایه شد .

در اواخر فروردین ماه 94 یک وبگاه آمریکایی در گزارشی به افشای روابط نزدیک و محکم عربستان و رژیم صهیونیستی از جمله کمک 16 میلیارد دلاری ریاض به تل آویو پرده برداشت . رابرت باردی سردبیر این وبگاه آمریکایی  در مقاله ای به روابط میان عربستان و اسراییل پرداخت و اعلام کرد این روابط عجیب  روز به روز در حال گسترش است .

5اردیبهشت 94 مسئول سابق موساد اعلام کرد« عربستانی ها دوستان اسراییل هستند» . مناحیم ناحیک نفوت معاون سابق موساد که  از دهه 60 در این سمت خدمت کرده و ریاست شعبه غیر رسمی موساد با کشورهای عربی  را بر عهده داشت گفت:« من با پیوستن به موساد توانستم به کشورهای عربی زیادی سفر و در آنجا دوستان زیادی پیدا کنم ، در واقع عربستانی ها دشمن اسراییل نیستند بلکه دوستان ما و برای برقراری ارتباط با ما ارزش قایل اند؛ و ذهنیتی که در خصوص کشورهای عربی وجود دارد و مبنی بر اینکه این کشورها خواهان نابودی اسراییل می باشند ، ذهنیتی کاملا اشتباه است» .

10 اردبیهشت 94 روزنامه المنار نوشت: «حضور زیر دریایی های رژیم صهیونیستی مجهز به سلاح های هسته ای در سواحل سعودی برای کمک به آل سعود مهر تاییدی بر ائتلاف بین آل سعود و اسراییلی ها می باشد» .این منبع خبری افزود :« نظام سعودی در جنگ خصمانه خود با یمن به تعدادی از منابع اطلاعاتی متکی است که اسراییل از مهم ترین این منابع است و این جنگ نیز (روابط ائتلافی ) بین ریاض و تل آویو را برملا کرد».

در نیمه اردیبهشت ماه ،پایگاه صهیونیستی( واللا) در گزارشی با تاکید بر اهداف مشترک آل سعود و رژیم صهیونیستی در یمن ، باب المندب و دریای سرخ نوشت :تجاوز نظامی عربستان علیه یمن با هدف بازماندن تنگه باب المندب ، اقدامی حیاتی برای اسراییل است.

در اواخر خرداد ماه نیز رسانه های اسراییلی از درخواست عربستان از رژیم صهیونیستی برای تاسیس سفارت در تل آویو خبر دادند .بر این اساس بعد از علنی شدن دیدار مقام های ریاض و تل آویو ، رسانه های رژیم صهیونیستی از درخواست هایی از سوی عربستان برای تاسیس سفارت در تل آویو خبر دادند .

در همین راستا پایگاه خبری العهد گزارش داد، دحام العنزی از مطرح ترین روزنامه نگارهای سعودی تمایل خود را به عنوان تصدی سفارت عربستان که در تل آویو تاسیس خواهد شد ، اعلام کرده است.

این روزنامه نگار سعودی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشته بود : «من علاقمند به تاسیس سفارت سعودی در تل آویو هستم و بسیار مایلم انور العشقی نخستین سفیر عربستان در اسراییل شود و بعد از وی من عهده دار این منصب شوم ».

در خرداد ماه سال جاری و با گسترده شدن جنگ عربستان علیه مردم بی دفاع یمن ، رژیم صهیونیستی پیشنهاد فروش سامانه ضد موشکی گنبد آهنین را به مقامات عربستانی ارایه کرد .

بر این اساس در حاشیه دیدارهای مشورتی در سفارتخانه آمریکا در امان پایتخت اردن مقامات صهیونیست به مقامات عربستانی اعلام کردند می توانند امکان انتقال سامانه گنبد آهنین را برای حفاظت از مرزهای جنوبی این کشور بویژه در منطقه جازان در نزدیکی مرزهای یمن را فراهم آورند .

این موارد و موارد دیگری از این دست نشان داد که چطور تابوی رابطه با اسراییل برای مقامات عربستانی شکسته شده و این کشوری که حرم امن اللهی در آن واقع شده به یکی از مهم ترین همپیمانان اسراییل جهانخوار تبدیل شده است .

فرجام سخن

عربستان سعودی که یکی از مهم ترین کشورهای جهان عرب و ثروتمند ترین کشور خاورمیانه  می باشد تا یک دهه قبل از جمله حامیان مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین در صحنه بین الملل محسوب می شد ، اما سیاستهای غلط حکام سعودی باعث شد تا این کشور مهم و تاثیر گذار به آلت دست آمریکا و اسراییل غاصب مبدل شود .

تا پیش از این حاکمان این کشور خود را خادم حرمین الشریفین و حامی مسلمانان معرفی می کردند اما با سست شدن پایه های حکومتشان به یکی از بی رحم ترین دولتها در کشتار مسلمان تبدیل شده اند ، حمایت عربستان از اسراییل در جریان جنگ 33 روزه و جنگ 22 روزه غزه ، حمایت از اقدامات وحشیانه تروریست های داعش ، حمله  به مردم بی دفاع یمین و دست آخر بی مبالاتی در به شهادت رسیدن تعداد زیادی از حجاج بیت الله الحرام نشان از خو وحشیانه آل سعود می باشد .