به گزارش پارس به نقل از فارس، «تد کروز»، نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنا و یکی از نامزدهای این حزب برای ریاست‌جمهوری آمریکا به جمع دو «اسپانسر» دیگر طرحی پیوست که خواستار تمدید «قانون تحریم ایران» برای دوره‌ای ۱۰ ساله است. پایگاه اینترنتی «هیل»، نشریه تخصصی کنگره آمریکا روز چهارشنبه گزارش داد این سناتور ایالت تگزاس با امضای این طرح در روز سه‌شنبه «اسپانسر» همکار در طرحی است که «مارک کرک» و «رابرت منندر»، دو سناتور دیگر اسپانسرهای اصلی آن هستند.

«اسپانسر» یا «حامی» در اصطلاح‌شناسی قوانین کنگره آمریکا به اولین عضو مجلس سنا یا مجلس نمایندگان آمریکا گفته می‌شود که طرح یا قطعنامه‌ای را برای بررسی بیشتر ارائه می‌کند. دستیاران اسپناسر (co-sponsor)، کسانی هستند که نامشان را با امضای طرح به فهرست حامیان آن طرح اضافه می‌کنند.

«قانون تحریم ایران» مصوب سال ۱۹۹۶ در سال ۲۰۱۶ منقضی می‌شود و نمایندگان جمهوری‌خواه آمریکا از هم اکنون طرحی را معرفی کرده‌اند که خواستار تمدید ۱۰ ساله آن است.

دولت آمریکا این اقدام نمایندگان آمریکایی را در حالی که ایران و گروه ۱+۵ به توافقی بر سر پرونده هسته‌ای ایران رسیده‌اند، «شتابزده» توصیف کرده است.