به گزارش پارس، خبرنگار المیادین به نقل از برخی منابع گزارش داد احتمال دارد مدت نشست گفتگوهای ژنو که سه روز مقرر شده بود، یک روز دیگر نیز تمدید شود.

 

خبرنگار المیادین همچنین به نقل از یک منبع آمریکایی،گزارش داد نماینده سفارت آمریکا امروز و فردا با همه نمایندگان هیات یمنی (هیات مردمی شرکت کننده در مذاکرات ژنو) دیدار و گفتگو می کند.

 

همچنین یک منبع در سفارت آمریکا به المیادین گفت دیدار فرستاده آمریکا با هیات های شرکت کننده در نشست ژنو به منظور نزدیک سازی دیدگاه های آنها صورت می گیرد.

 

براساس این گزارش ، واشنگتن پیش از آْغاز گفتگوها و نیز درجریان روند نشست،هیات ریاض را به حفظ آرامش خود فراخوانده است.

 

نشست گروههای یمنی که به ابتکار سازمان ملل در شهر ژنو ترتیب داده شده، از دیروز کار خود را آغاز کرد و سه روز ادامه خواهد داشت.

 

همچنین حسن زید دبیر کل حزب حق از همپیمانان جنبش مردمی انصار الله نیز در گفتگو با المیادین گفت: ما تلاش می کنیم در گفتگوهای ژنو به یک آتش بس برسیم و فرصتی به کشورهای متجاوز بدهیم تا در مواضع خود تجدید نظر کنند.

 

گروههای یمنی که به ابتکار سازمان ملل در شهر ژنو ترتیب داده شده، از دیروز کار خود را آغاز کرد و سه روز ادامه خواهد داشت.

 

ازسوی دیگر همزمان با آغاز نشست ژنو که برای حل بحران یمن برگزار می شود، جنگنده های ائتلاف برخی کشورهای عربی به سرکردگی عربستان،شهرهای صنعا، حجه، عمران و صعده را بمباران کردند.

 

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از ششم فروردین تاکنون مواضع غیر نظامی و زیرساخت های یمن را هدف قرار داده که در نتیجه آن بسیاری از زنان و کودکان و غیر نظامیان یمنی کشته شده اند.

 

عربستان و همپیمانانش به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت، اقدام به تجاوز هوایی و محاصره زمینی دریایی و هوایی این کشور کرده اند.

 

سازمان ملل به منظور حل بحران این کشور ابتکار نشست یمنی - یمنی ژنو را مطرح کرد و این نشست از روز گذشته در ژنو آغاز بکار کرده و تا سه روز ادامه خواهد داشت.