به گزارش پارس به نقل از «النشره»، «شیخ یوسف جربوع» شیخ عقل طایفه موحدین دروز در سوریه تأکید کرد «نظام سوریه قادر است از ما حمایت کند و ارتش قدرت زیادی دارد. با این حال، 4 سال جنگ، ارتش را خسته کرده است و بنابراین ما در کنار ارتش توطئه‌ها را خنثی خواهیم کرد.»
شیخ جربوع تصریح کرد «ما در میدان (جنگ) خواهیم بود تا از سرزمین‌مان و مناطق‌مان دفاع کنیم. ما تسلیحات داریم ولی این تسلیحات برای نبرد کافی نیست.»
وی خاطرنشان کرد «ما برای جنگ با مردم حوران به درعا و حوارن نخواهیم رفت. بلکه از خانه‌ها و نوامیس خود دفاع می‌کنیم و علیه تروریست‌ها مقاومت خواهیم کرد.»
رهبر طایفه موحدین دروز در سوریه با اعلام اینکه بازی‌هایی برای ایجاد تنش‌های فرقه‌ای و طایفه‌ای با اهداف سیاسی در جریان است، تأکید کرد «ما با گروه‌های تروریستی و مسلح دشمنی داریم.»
این در حالی است که رژیم صهیونیستی به عنوان حامی اصلی گروه‌های تروریستی در سوریه، در ادعایی فریبکارانه از آمریکا و اتحادیه اروپا خواسته است برای نجات دروزی‌های سوریه هر چه سریع‌تر وارد عمل شوند.
«تزیوی حطبلی» معاون وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد تل‌آویو در حال بررسی روند کوچ دادن دروزی‌های سوریه به «اسرائیل» (سرزمین‌های اشغالی) است.
اخیرا گروه‌های معارض مسلح حملاتی را برای تصرف استان «السویداء» که بیشتر ساکنان آن را دروزی‌ها تشکیل می‌دهند، انجام داده‌اند و گروه تروریستی «النصره» در شمال این کشور و در حومه ادلب 40 تن از دروزی‌ها را اعدام کرده است.
دروزی‌ها طائفه‌ای پراکنده در سوریه، لبنان، فلسطین و سرزمین‌های اشغالی هستند و از هفتصد هزار دروزی در سوریه، حدود 450 هزار نفر آنها در منطقه جبل العرب زندگی می کنند. این دروزی ها نگران حملات تروریست ها از دو جهت هستند، جبهه جنوبی از سمت غرب که شامل گروه های تروریستی از جمله عناصر جبهه النصره است و داعش از سمت شرق.