به گزارش پارس،‌ خبرگزاری انگلیسی «رویترز» در گزارشی پیرامون مراسم تشییع پیکر مقدس 175 غواص شهید دفاع مقدس که امروز  به طرز باشکوهی در تهران برگزار شد، نوشت: ایران امروز سه شنبه مراسم تشیع جنازه احساسی را با حضور عامه مردم برای یاد و خاطره 175 غواصی که بنابر اظهارات مقام های نظامی ایران حدود سه دهه گذشته در نبرد علیه عراق ابتدا به اسارت گرفته شده و سپس زنده به گور شدند ،برگزار کرد.

خبرگزاری رویترز در ادامه این گزارش با اشاره به پوشش تلویزیونی ایران از این مراسم به حضور انبوه مردم برای ادای احترام به غواصان و دیگر نیروهای کشته شده (شهید) در نبرد هشت ساله که اخیرا پیکرهایشان یافت شد،برگزار کرد.

به گزارش رویترز، در این گردهم‌آیی عمومی به مناسبت نبرد علیه عراق که هنوز نیز در سیاست‌های ایران جا دارد، با مراسم قرائت قرآن و نثار گل بر تابوت شهدای ایرانی همراه بود.

 این خبرگزاری در خاتمه نوشت:نبرد ایران و عراق عنوان بخشی از سرگذشت جمهوری اسلامی شد که در آن چهره‌های سرشناسی چون سردار سرلشگر قاسم سلیمانی،فرمانده کنونی نیروهای شبه نظامی ایران ( سپاه قدس) دوران جوانی خود را در سنگرهای جنگ علیه عراق گذراندند.