به گزارش پارس به نقل از فارس، حمید بعیدی‌نژاد عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای و رئیس هیأت کارشناسی ایران در مذاکرات هسته‌ای با اشاره به اینکه بیش از 10 روز است مذاکرات کارشناسی بدون وقفه در وین ادامه دارد، گفت: با وجود اینکه در دو مرحله معاونان سیاسی، وین را برای پاره‌ای مشورت‌ها ترک کردند، اما جلسات کارشناسی براساس تصمیمی که در سطح 1+5 و ایران گرفته شد، ادامه داشته است.

بعیدی‌نژاد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در وین افزود: براساس تصمیمی که هفته گذشته اتخاذ شد، الان فشردگی بحث‌ها با افزایش قابل توجهی روبرو است و بحث‌های کارشناسی تقربیا از اول صبح تا پایان شب به طور مرتب طی روزهای گذشته ادامه داشته و کارشناسان روی مسائل مختلف از جمله بحث‌های هسته‌ای و مباحث تحریم‌ها متمرکز هستند.

وی گفت: در روزهای گذشته پیشرفت‌هایی در خصوص درک عمیق‌تر موضوعات به وجود آمده و امیدواریم با ادامه این مذاکرات فشرده در روزهای گذشته و اینکه معاونان سیاسی دوباره به مذاکرات برخواهند گشت، بتوانیم شاهد پیشرفت‌های ملموسی باشیم. 

بعیدی‌نژاد در پاسخ به این سؤال که آیا مذاکرات معاونان فردا چهارشنبه شروع خواهد شد؟ گفت: معاونان سیاسی از فردا دوباره به مذاکرات برخواهند گشت و مذاکرات در سطح معاونان همزمان با مذاکرات کارشناسی ادامه پیدا می کند. مدیران سیاسی 1+5 براساس برنامه ریزی‌هایی کشورهایشان به مذاکرات خواهند آمد و در روزهای آینده با فشردگی بیشتری در مذاکرات روبرو خواهیم بود.

بعیدی نژاد همچنین خبر خبرگزاری رویترز مبنی بر اینکه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل به پس از اعلام نظر کنگره آمریکا در مورد توافق موکول شده است را تکذیب کرد و گفت: این خبر کاملا ساختگی است.