به گزارش پارس به نقل از تسنيم، «انریکه مورا» مدیرکل سیاسی و امنیتی وزارت امور خارجه اسپانیا در ملاقات با مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه با ابراز خرسندی از روند مذاکرات ایران و 1+5 اظهار داشت: اسپانیا با دقت و علاقه‌مندی این مذاکرات را دنبال می‌کند.

وی که به دعوت مدیر کل غرب اروپای وزارت امور خارجه به کشورمان سفر کرده است، افزود: اسپانیا علاقه‌مند است با ایران در مورد مسائل منطقه‌ای و جهانی مشورت‌های سیاسی داشته باشد.

تخت روانچی نیز ضمن با اهمیت خواندن نقش اسپانیا در اروپا اظهار داشت: ایران با جدیت مذاکرات با 1+5 را ادامه خواهد داد و هیأت ایرانی امیدوار است تا زمان تعیین شده (10 تیرماه) به نتیجه برسد.

وی با اشاره به علاقه‌مندی دو کشور در توسعه روابط، سفر اخیر ظریف به اسپانیا و ملاقات وی با مقامات اسپانیایی را در توسعه روابط، مهم ارزیابی کرد.

انریکه مورا همچنین با همتای خود، ابوالقاسم دلفی مدیر کل غرب اروپا ملاقات کرد.

مدیر کل غرب اروپا بر ضرورت بهره برداری از زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری دو کشور تاکید کرد.

مورا با اشاره به ملاقات‌های سازنده رئیس جمهوری اسلامی ایران با نخست وزیر اسپانیا و همچنین دیدارهای وزرای امور خارجه دو کشور اظهار داشت: اسپانیا به دنبال تقویت روابط با جمهوری اسلامی ایران و تقویت گفت‌وگوهای سیاسی در همه زمینه‌های دو جانبه و مسائل منطقه‌ای است.

مقام اسپانیایی افزود: اسپانیا از رویکرد مشترکی با جمهوری اسلامی ایران در مقابله با افراطی گری و مبارزه با تروریسم برخوردار است و روابط با ایران در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی برای اسپانیا مهم است.