به گزارش پارس به نقل از تسنیم به نقل از پایگاه خبری مرآة البحرین، شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق اسلامی بحرین به 4 سال زندان محکوم شد.

دادگاه شیخ علی سلمان را از اتهام تلاش برای براندازی نظام تبرئه کرده ولی برای سایر اتهامات وی را به چهار سال زندان محکوم کرده است.

توهین به وزارت کشور، دعوت برای سرپیچی از قوانین از جمله اتهاماتی بود که دادگاه بحرین شیخ علی سلمان را به خاطر آن به 4 سال زندان محکوم کرد.

الوفاق: این حکم سیاسی و باطل است

"علی الاسود" یکی از اعضای جمعیت معارض الوفاق در اولین واکنش به صدور این حکم به المنار گفت اتهاماتی که به شیخ علی سلمان وارد شده است "باطل" است و این دادگاه کاملا سیاسی است.

شیخ علی سلمان دسامبر سال گذشته میلادی توسط نیروهای آل خلیفه بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان آل خلیفه به سر می‌برد.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی (25 بهمن 89) شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است.