به گزارش پارس به نقل از مهر به نقل از روسیا الیوم، پلیس منطقه یورکشایر غربی در انگلیس اعلام کرد: ۳ خواهر که میانگین سنی آنها ۳۰ تا ۳۴ سال است برای انجام فریضه حج به عربستان اعزام شدند و قرار بود ۱۱ ژوئن به انگلیس بازگردند که هنوز بازنگشته اند. طبق اعلام پلیس این ۳ شهروند انگلیسی با هواپیما عازم ترکیه شده اند که مقصد اولیه تروریست های اروپایی برای ورود به خاک سوریه جهت پیوستن به داعش به شمار می رود.

بر این اساس این زنان تمام ارتباطات خود را با خانواده هایشان در انگلیس قطع کرده اند و همین امر باعث نگرانی آنها در مورد سرنوشت سه خواهر و فرزندانشان شده است. پلیس منطقه یورکشایر غربی اعلام کرد تمام تلاش خود را برای یافتن ردپایی از سه زن ناپدید شده به کار خواهد گرفت.

در همین راستا وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد آماده تماس با سرویس امنیتی و مسئولان ترکیه و ارائه هر نوع خدمات کنسولی لازم در این زمینه است.

طبق اعلام مقامات لندن، دستکم ۶۰۰ شهروند انگیلسی در کنار عناصر تروریستی داعش می جنگند. این در حالی است که طی سال های اخیر شمار جوانان انگلیسی که تحت تاثیر تبلیغات عناصر افراطی قرار گرفته و روانه منطقه شده اند، افزایش یافته است.

گفتنی است مقامات امنیتی انگلیسی بیم دارند که این جوانان افراطی هر لحظه به کشور خود بازگشته و دست به فعالیت های تروریستی بزنند.