• لینک کوتاه
 • کد خبر: 281361

  به گزارش پارس به نقل از دیپلماسی ایرانی سركيس نعوم، نويسنده و روزنامه نگار مشهور لبناني ويكي از ستون نويسان روزنامه النهار می نویسد: در دیدارم با یکی از فعالان یهودی امریکایی که با گروه های یهودی متعددی کار کرده است که برخی از آنها در زمینه دفاع از اسرائیل فعالیت می کردند درباره اسرائیلی ها به ویژه نتانیاهو و راست گرایان افراطی و نگاهشان به باراک اوباما، رئیس جمهوری امریکا پرسیدم، جواب داد: «کینه بزرگی از او دارند و بسیار از او خشمگین هستند، حتی می توانم بگویم او را به دیده تحقیر می نگرند. برای این که می گویند وقتی هم پیمانانش به او نیاز دارند، به کمکشان نمی آید. استراتژی ای که می توان این گونه آن را توصیف کرد: در یکی از روستاها و شهرها شیرهای وحشی ای هستند که بچه های بسیاری از اهالی آن شهر یا روستا را گرفته اند. تو می آیی با این شیرهای وحشی برخورد می کنی و آنها را راضی و نرم می کنی که دست از این کارشان بردارند، هم زمان از متحدانت یا حتی پیروانت در روستاها دست می شویی. اوباما همین کار را با ایران می کند و این مساله اسرائیل، متحد امریکا و همه متحدان عربش را آزار می دهد. در ایام بوش پدر بر روی میز محل کار رئیس جمهوری امریکا مجسمه چرچیل، رهبر و نخست وزیر بریتانیا در ایام جنگ جهانی دوم وجود داشت. اما وقتی که اوباما به کاخ سفید آمد این مجسمه را به موزه فرستاد. و این به نظر من ثابت می کند که او چقدر بزرگان را تحقیر می کند.»

  نظر دادم: «نتانیاهو در سخنرانی اخیرش در برابر کنگره امریکا گفت که در صورت نیاز خودش (یعنی اسرائیل) به تنهایی به سراغ رویارویی با ایران خواهد رفت، این یعنی رویارویی نظامی. آیا واقعا او می تواند حمله نظامی موفقی به ایران انجام دهد یا امریکا را درگیر کند که به آن کمک کند و جلوی نتایج سلبی جنگ با ایران علیه اسرائیل را بگیرد؟»
  جواب داد: «در سال 1981 وقتی که جنگنده های اف 16 امریکایی، وابسته به نیروی هوایی اسرائیل به عراق حمله کردند و تاسیسات هسته ای "اوزیراک" را بمباران کردند، امریکایی ها درباره دلایل انجام موفقیت آمیز این حمله و این که چقدر توانایی دارد تا این کار را انجام دهد طوری که برود و بمباران کند و به پایگاه ها برگردد بدون این که نیاز به سوخت گیری دوباره باشد، می پرسیدند. حقیقت این است که آن حادثه آنها را شوکه کرد. و الآن هم آنها را دوباره شوکه خواهد کرد، اگر نتانیاهو تصمیم بگیرد که به ایران حمله نظامی کند.»
  پرسیدم: « اگر ایران واکنش نشان داد آیا امریکا می تواند ساکت بماند؟» جواب داد: «چگونه واکنش نشان دهد. نمی تواند واکنشی نشان دهد جز با انجام ترور. با توجه به اهمیت این عملیات واکنش ایران زیاد مهم نیست. شاید بعضی از تلاش ها به موفقیت نرسند و برخی دیگر موفق از کار در آیند. اما سوالی که این جا مطرح می شود این است که اگر ایران از حزب الله لبنان خواست که جواب اسرائیل را بعد از حمله به ایران بدهد، آیا کاری خواهد کرد؟»
  جواب دادم: «البته که می کند.»
  جواب داد: «در آن وقت جنگ می شود. به هر حال اوباما مسئول بقای بشار اسد در قدرت در سوریه است. اگر بشار اسد نبود داعشی هم به وجود نمی آمد. اوباما هم به آن حمله نمی کرد. لازم بود توان هوایی سوریه تعضیف می شد یا آن را ویران می کرد.»
  جواب دادم: «ملت امریکا دیگر نمی خواهد کشورش درگیر جنگ نظامی خارج از مرزهایش شود به خصوص بعد از آن که جورج بوش پسر دو جنگ افغانستان و عراق را به راه انداخت. یهودی های امریکا هم بخشی از آنها هستند. اوباما به همین دو دلیل اصلی جنگ ها و درگیر شدن در آنها انتخاب شد. دوباره هم که انتخاب شد نیروهای امریکایی را از عراق خارج کرد، الآن فقط او را ملامت می کنید برای این که نظرش با نظر اسرائیل در مصالح تضاد دارد. شما می خواهید که اوباما فقط به مصلحت اسرائیل در گفت وگو با ایران توجه کند.»
  گفت: «نه این طور نیست. اما او متحدانش را رها کرد و به سمت ایران رفت.»
  نظر دادم: «این کار خوبی است برای این که جهان اسلام سنی به سمت تندروی متمایل شده است، همچنین پیروانش در غرب. چگونه با این تمایل بجنگد؟ با همکاری با کشورهای عربی و اسلامی سنی و همچنین ایران شیعه که این افراط گرایی سنی خطری برای آن هم مثل امریکا و جهان محسوب می شود.»
  سپس پرسیدم: «نظرت درباره سوریه چیست؟» جواب داد: «سوریه به سمت تجزیه واقعی می رود، مرزهایش متزلزل است و درگیری در مناطق مختلف آن ادامه دارد. بعد از آن رصد می کنیم و می بینیم چه می شود. اما درباره وضعیت اردن قبل از این که درباره آن از من بپرسی، باید بگویم نگران کننده است. "بدوها" به دلایل وضعیت اقتصادی بد در آن راحت نیستند. فلسطینی ها هم به دلیل این که نقش کوچکی در قدرت دارند از این وضعیت راضی نیستند. اخوان المسلمین هم الآن ضعیف تر از گذشته شده اند. اردن شانس حمایت مصر و امریکا و اسرائیل را دارد. بعد از این که تروریست ها خلبان اردنی، الکساسبه را کشتند محبوبیت پادشاه نزد افکار عمومی بالا رفت. اما این محبوبیت تا کجا ادامه خواهد یافت؟ اردن به مرحله تامل برانگیزی رسیده است، اهالی اردن فکر می کنند که جنگ سوریه اردن را رها نخواهد کرد. آیا چیزی برای آنها در پی دارد؟ تا کی؟ به رغم همه آنها وضع خوب است و ارتش همچنان حمایت کامل ملک عبدالله دوم را پشت سر خود دارد.»
  پرسیدم نظرت درباره ترکیه چیست؟ جواب داد: «ترکیه همیشه از اسرائیل انتقاد کرده اما روابط تجاری اش با آن همچنان خوب است. کشتی های آن به سواحل اسرائیل می آیند و بعضی از محصولات آن را به اردن می برند. از این جا این کالاها به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس می روند. امریکا از این نگران است که یک رقبات تسلیحات هسته ای در منطقه دربگیرد.»
  نظر دادم: «مصر مشکلات اقتصادی واقعا سختی دارد و نمی تواند وارد این رقابت تسلیحاتی شود مگر بعد از این که شکم ملتش را سیر کرد و فرصت های شغلی برای آنها فراهم کرد.»
  جواب داد: «اما عربستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس میلیاردها دلار پول به آن می دهند.»
  نظر دادم: «تا کی می توانند به مصر پول بدهند؟»
  بعد پرسیدم: «اگر اسلام گرایان بر پاکستان حکومت کنند به ضرب سلاح هسته ای حکومتشان را ادامه خواهند داد.»
  جواب داد: «الآن پاکستانی ها این سلاح را دارند اما بعد از آن چه می شود، نمی دانم.»
  پرسیدم: «نظرت درباره عربستان چیست؟ آیا تلاش خواهد کرد به سلاح هسته ای برسد؟ تو در حرف هایت گفتی که پاکستان به عربستان در صورتی که نیاز داشته باشد، سلاح هسته ای خواهد داد. آیا این کار معقول است؟ آیا عربستان قبل از این که به سلاح از پاکستان دست یابد نیاز به تجهیزات و آموزش برای حفظ و نگهداری آن ندارد؟»
  جواب داد: «البته عربستان الآن آماده این کار نیست. شاید پاکستان مجبور شود یک پایگاه نظامی هسته ای در عربستان احداث کند. آیا این کار را می تواند بکند؟ در چنین حالتی ایران چه خواهد کرد؟ همان طور که می دانی عربستان همچنان از نیرو یا تجربه نظامی پاکستان استفاده می کند. به هر حال عربستان از آن چه در یمن می گذرد، نگران است.»

  ایران پاکستان پول تسلیحات هسته ای جنگ جهانی دوم حوزه خلیج فارس سلاح هسته ای سوریه کشتی موزه
  • آمریکا، بزرگ‌ترین تأمین‌کننده سلاح برای تروریست‌هاست
   پاسخ

   فارین پالیسی :
   آمریکا، بزرگ‌ترین تأمین‌کننده سلاح برای تروریست‌هاست
   یک نشریه آمریکایی طی گزارشی، ایالات متحده را بزرگترین تأمین‌کننده سلاح و مهمات گروه‌های تروریستی در جهان اعلام کرد.


   به گزارش تسنیم، «فارین پالیسی» طی گزارشی در مورد «بزرگترین صادرکنندگان سلاح در جهان»، طبق معمول نام آمریکا را در صدر قرار داد. اما، موردی که در این گزارش جدید بود و به صراحت اعلام شد، ایالات متحده به عنوان بزرگترین تأمین‌کننده سلاح و مهمات تروریست‌های فعال در جهان (به ویژه در خاورمیانه) است.
   این نشریه نزدیک به کاخ‌سفید می‌نویسد: «تجارت سلاح‌های کوچک ]توسط آمریکا[ در حدفاصل سال‌های 2001 تا 2011 دو برابر شده و از سال 2011 به بعد نیز همچنان رو به رشد است. ایالات متحده در حال حاضر بازار تجارت و صادرات سلاح‌های کوچک را در اختیار خود دارد. سلاح‌های سبک از ویژگی‌ حمل و نقل آسان برخوردار بوده و در دنیای امروز مهمترین سلاح برای گروه‌های تروریستی محسوب می‌شوند.»
   این نشریه آمریکایی همچون سایر رسانه‌های غربی به جای گروه‌های تکفیری و داعش و طالبان، فقط به درج عنوان «گروه‌های شورشی» بسنده کرد و همچنین، بدون آنکه از خاورمیانه و کشورهایی مثل سوریه، عراق، یمن، پاکستان و لیبی نام ببرد، فقط به ترکیب «مناطق شورشی» بسنده کرد.
   تاکنون منابع مختلف، از جمله شاهدان عینی در عراق و سوریه از حمایت آمریکایی‌ها از جریان‌های تروریستی خبر داده‌اند و اطلاعات موثقی در مورد ارسال سلاح توسط هواپیماهای غول‌پیکر، سی-130 و هرکولس برای داعش و دیگر تروریست‌ها منتشر شده است.
   اما، این‌بار یک نشریه نزدیک به کاخ‌سفید (فارین پالیسی) از این حمایت حرف می‌زند و این به معنی علنی کردن این حمایت‌هاست.
   طبق گزارش فارین پالیسی، در مناطق شورشی (بخوانید عراق، سوریه، یمن و بخش‌هایی از لبنان و...) با تعدادی تیرانداز آموزش دیده، چند مسلسل و کامیون می‌توان یک جنگ چریکی راه انداخت.
   این نشریه آمریکایی افزود: « در حال حاضر بسیاری از درگیری‌های خاورمیانه و شمال آفریقا به همین ترتیب انجام می‌شود. دسترسی گسترده و آسان‌ گروه‌های تروریستی به سلاح و مهمات، (خود به تنهایی) عامل مهمی برای رشد این گروه‌ها در عراق، سوریه، لیبی ومالی است.»
   فارین پالیسی افزود: «کشورهای اصلی صادرکننده سلاح، در مورد اینکه سلاح‌ها به دست چه کسانی می‌افتد و در چه راهی استفاده می‌شوند، توجهی ندارند و فقط در پی افزایش میزان سود خود هستند.»
   روزنامه «واشنگتن‌پست» نیز به نقل از منابع خود در نهادهای سیاسی و امنیتی فاش کرده که طبق اسناد محرمانه‌ای که در اختیار دارد، ایالات متحده سالانه معادل یک میلیارد دلار به شورشیان سوری (تکفیری‌ها) کمک آموزشی، مالی و تسلیحاتی می‌کند. البته کارشناسان معتقدند، آمریکا بخش قابل توجهی از این هزینه‌ها را از جیب شیوخ مرتجع کشورهایی مثل عربستان، قطر و اردن تامین می‌کند.
   هسته‌ اولیه داعش سال 2006 در زندان‌های آمریکا در عراق شکل گرفت و حمایت‌های واشنگتن از این گروه تروریستی بدنام از سال 2013 تا 2014 تقریبا علنی بود.
   ولی از این پس و در پی کشته شدن یک خبرنگار آمریکایی به وسیله داعش، این حمایت‌ها حالت مخفیانه به خود گرفت. هر چند حمایت واشنگتن از داعش روز به روز علنی‌تر می‌شود. حمایت آمریکا از سایر تکفیر‌های فعال در سوریه، کاملا علنی است.
   براساس تز کاخ‌سفید، آمریکا با حمایت از داعش، علاوه بر اینکه می‌تواند اسلام را نزد جهانیان بدنام کند، راهبرد تقابل دنیای اسلام با آمریکا و صهیونیسم را نیز می‌تواند به راهبرد ایجاد شکاف در درون جهان اسلام تبدیل نماید.
   این را هم باید اضافه کرد که، در بسیاری از مواقع وقتی اسناد محکم حمایت‌های تسلیحاتی آمریکا از تکفیری‌های داعش منتشر شده، آمریکا با این جمله که «اشتباه شد» سعی در توجیه این رسوایی کرده است. بسیاری از شخصیت‌های سیاسی در خاورمیانه به ویژه در عراق و سوریه بارها اعلام کرده‌اند اسناد محکم زیادی برای اثبات همکاری‌های گسترده آمریکا و متحدین عربش با تکفیری‌های تروریست دارند، اما با توجه به اینکه سازمان ملل و سازمان‌های مشابه بین‌المللی جیره‌خوار همین آمریکایی‌ها هستند، گوش شنوایی برای این هشدارها پیدا نکرده‌اند.

  • رزمنده
   پاسخ


   نتانياهو: حمله سال گذشته اسرائيل به غزه بر اساس قوانين بين المللي بود!

   نخست‌وزير رژيم صهيونيستي مدعي شد که جنگ سال گذشته عليه نوار غزه و کشتار فلسطينيان اقدامي کاملا قانوني بود و قوانين بين‌المللي نيز آن را تاييد مي‌کند!

   بنيامين نتانياهو مدعي شد که اين جنگ بر اساس قوانين بين‌المللي کاملا قانوني و مشروع بود. وزارت خارجه رژيم صهيونيستي هم در گزارش خود مدعي شد که حماس در جنگ سال گذشته سعي داشت جنگ را به داخل مناطق مسکوني بکشاند و از غير نظاميان به عنوان سپر انساني استفاده کند.

   اين رژيم همچنين مدعي شده که حماس تونل هاي خود را زير ساختمان ها و در مناطق مسکوني حفر کرده است. رژيم صهيونيستي در ادعاهايي بي اساس و مضحک اعلام کرده که در جريان حمله به غزه کاملا به قوانين بين المللي پايبند بوده و سعي داشته به غير نظاميان آسيب نرسد!

   اين درحالي است که جنبش حماس اعلام کرد گزارش وزارت خارجه رژيم صهيونيستي در مورد جنگ 51 روزه غزه، گزارشي دروغ و بي پايه و اساس است که اين رژيم بدين گونه پيش دستي کرده و قبل از انتشار گزارش سازمان ملل در مورد جنايت هاي جنگي ارتش اسرائيل، اقدام به انتشار آن کرده است. عزت رشق، عضو دفتر سياسي حماس اظهار داشت که گزارش وزارت خارجه رژيم صهيونيستي که حماس را به ارتکاب جنايت هاي جنگي متهم کرده، گزارشي بي اساس به منظور سرپوش نهادن بر جنايت هاي ضد بشري اين رژيم عليه مردم غزه است.

   خبر ديگر اينکه رئيس تشکيلات خودگردان فلسطين از رهبران کشورهاي آفريقايي خواست با تحريم کالاهاي توليد رژيم صهيونيستي از مساله فلسطين به شکل سياسي و ديپلماتيک حمايت کنند.

   محمود عباس در سخنراني خود در نشست سران اتحاديه آفريقا که با حضور 25 تن از رهبران کشورها و دولت‌هاي عضو در شهر ژوهانسبورگ پايتخت آفريقاي جنوبي برگزار شد، گفت: هر طرح و تلاشي براي تحقق صلح و سازش بايد طبق قوانين و معاهدات بين‌المللي و بر اساس تعيين جدول زماني براي پايان اشغال فلسطين و با هماهنگي کميته پيگيري عربي باشد تا ملت فلسطين بتواند پس از 67 سال آوارگي و فلاکت به آزادي و استقلال دست يابد.
   درپاسخ به نتانیاهو نجس وحشی ولگرد سگ هار آمریکا درمنطقه نخست وزیرجنایتکار وخیانتکار رژیم کودک کش وآدم کش و مسلمان کش ومظلوم کش صهیونیستی.
   حیوانات نیرحق زندگی دارند ولی صهیونیست ها نیز حق زندگی ندارد. که حرف دل مظلومان
   حیوانات و حشی به همجنس خود رحم می کند.ولی رژیم کودک کش صهیونیستی به همسایه خود مانند نوارغزه ولبنان وسوریه و... رحم نکرده است
   درپاسخ به بنیامین نتانیاهو بی شخعیت نخست وزیر رژیم جعلی صهیونیستی شما اگر درک می کردید و اگرمی فهمید ی به چند تا کشور همسایه ی خودت جنایت و خیانت و تجاوز نمی کردی حرفت از اول تا آخر غیر منطقی و غیر قانونی بوده. این رژیم جعلی اسرائیلی بیش از ۶۰ سال همه سابقه جنایات جنگی در منطقه دارد و همچنان نیز ادامه دارد
   درپاسخ به نخست وزیر بی لیاقت رژیم جعلی صهیونیستی
   یک نفرمی خواهد به تو جنایتکار درس بدهد اگر درک می کنی باید اول جنایت های خودت را اصلاح کنی بد به دیگران درس دهی
   کشتارمردم نوارغزه با کدام حقوق بین المللی سازگاراست. اقدام رژیم کودک کش صهیونیستی نوارغزه خلاف اصول انسانی است.سکوت نهاد های بین المللی درمورد نوارغزه حمایت ازجنایتکاران است. سکوت درقبال رژیم صهیونیست ها خیانت است. صهیونیست ها سگ دست نشانده آمریکا وانگلیس وفرانسه وآلمان است. دست رژیم کودک کش صهیونسیت ها وآمریکا وهم پیمانانش دریک کاسه است. رژیم صهیونیستی همان جنایاتی را می کند. که داعش مرتکب می شود. رژیم صهیونیستی مانند آمریکا جنایتکار به هیچ انسانی پایبند نیست. تجاوز رژیم کودک کش به فلسطین براساس هیچ رژیم حقوقی قابل پذیرش نیست. اسرائیلی ها بدترازنازی جنایت می کند. گروه های تروریستی درخاورمیانه برای حفظ اسرائیل ایجاد شده اند.سازمان های بین المللی فقط تماشاگر جنایات داعش و اسرائیل و آمریکا و عربستان و ترکیه و... درمنطقه هستند.
   آمریکا وانگلیس رسما ازکشتن کودکان مظلوم غزه از رژیم جعلی صهیونیستی حمایت می کنند.
   حمایت ازداعش ، حمایت ازصهیونیسم است.
   رژیم صهیونیست ها دروغگو هستند.
   صهونیست ها کودک کش و آدم کش و مسلمان کش هستند.

   اسرائیل جنایتکارازتسلیحات ممنوع علیه غیر نظامیان غزه استفاده کرده است.
   اسرائیل جنایتکار، جنایت ضد بشری مرتکب شده است.
   همکاری مدعیان حقوق بی بشردرکشتارمردم نوارغزه !
   آمریکا جنایتکار درجنایتهای رژیم اشغالگراسرائیل جنایتکارشریک جرم است.
   آمریکا وانگلیس رسما ازکشتن کودکان مظلوم غزه از رژیم جعلی صهیونیستی حمایت می کنند.
   حمایت ازداعش ، حمایت ازصهیونیسم است.
   رژیم جعلی صهیونیستی خیلی پررو است که خودش دارای سلاحهای هسته ای وکشتارجمعی است.
   اسرائیل درغزه مرتکب جنایت جنگی شده است.
   اسرائیل درغزه ازگاز فسفر استفاده کرد.

   وظیفه هرمسلمانی درهرجای دنیا حمایت ازفلسطین است. اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین جنایت جنگی است.


   تحریم ها آمریکا جنایتکارعلیه ضد ملت است ازنظرما غیرقانونی است وهم نقض حقوق بشراست وهم ازنظر قوانین بین المللی مجرم شناخته می شود. مقامات صهیونیستی سگ هارآمریکا درمنطقه است.
   صهیونیست ها سگ نجس وحشی آمریکا درمنطقه هستند.
   نتانیاهو نجس وحشی نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی قاتل شماره مسلمانان وبشریت درخاورمیانه است
   ابوبکر البغدادی نجس وحشی و ملک سلمان نجس و حشی پادشاه عربستان سعودی و رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و باراک اوباما رئیس جمهورآمریکا درمدت 5 سال بیش 700 هزار نفر مظلوم و بی گناه سوریه وعراق ولبنان ویمن و... قتل عام کرده ات وهمچنان نیز ادامه دارد.
   صهیونیستها آخر پدر سوختههای دنیا هستند خودشان داعش را بوجود آورده، مسلح کرده و به جان مردم مسلمان منطقه انداختهاند و هنوز معالجه مجروحان آنها را برعهده دارند از این طرف برای فریب افکار عمومی خود را ضد داعش معرفی میکنند و همراه دیگر همپالگیهایشان در تظاهرات پاریس شرکت میکنند.
   این درحالی است که نتانیاهو عامل اصلی کشتار2900 شهروند فلسطینی ، زحمی شدن بیش از19 هزارنفر دیگر وتخریب بیش از32 هزارباب منزل درجریان جنگ غزه است که این اقدامات ازنظرقوانین بین المللی جنایت جنگی به شمارمی رود.


   من باید یه روز شروار این نتانیاهو را باید دربیارم

   اون آنچه از اسرائیل باقی می ماند زمین سوخته است. به اسرائیل وحامیانشان پاسخ جدی می دهیم. زمین را زیر پای رژیم جعلی صهیونیست ها به لرزه رخواهیم آورد.


  • رزمنده
   پاسخ


   آمریکا جنایتکارو خیانتکار نمی گذارد شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه جنایات اسرئیل کاری کند.
   کشتارغیرنظان درغزه قابل توجیه نیست.
   اسرائیل باید به میزمحاکمه کشیده شود.جنایتکاران رژیم صهیونیستی باید به میزمحاکمه کشیده شوند.
   دادگاه بین المللی کیفرباید با جنایات جنگی رژیم صهیونیستی برخورد کند.
   اقدامات رژیم صهیونیستی جنایت جنگی است.
   حوادث غزه برگ دیگری درکارنامه سیاه وننگین آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها