به گزارش پارس ؛ سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر انفصال از خدمتش توسط دیوان محاسبات اظهار داشت: از اینگونه رفتارها بسیار زیاد است اما این مسئله در حال طی کردن مراحل خود است.

وی درباره خبر منتشره مبنی بر حکم انفصال از خدمت و پرداخت جریمه نقدی ادامه داد: این مسئله‌ مربوط به پرونده‌ای برای ۱۸ سال پیش بوده است، این هم از عجایب این مملکت است که بعد از ۱۸ سال می‌گویند زمانی که شما در سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی مسئولیت داشتید، پروژه‌ای در آنجا وجود داشته که تخلف شده است، اگر مسئله مهمی بوده چرا همان زمان یا حداقل چند سال بعد از آن پیگیری نشده است.

معتمدی با بیان اینکه بنده خیلی ورودی به این پرونده نداشته‌ام، یادآور شد: به هر حال رئیس یک مرکز یا یک دانشگاه قطعا در همه بحث‌های آن مرکز ورود ندارد و پروژه مربوط به من نمی‌شده است و بنده مجری آن نبوده‌ام. به هر حال مسئول پروژه شیمی بودم که ظاهرا طی مصاحبه‌ای با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی این مسئله اعلام می‌شود و آنها هم اعلام می‌کنند که ما پرونده‌های ۱۸ سال پیش را نداریم.

وی با بیان اینکه هفته گذشته اعلام شد که اسناد مربوط به این پروژه را پیدا کرده‌ و به دیوان برای بررسی مجدد داده‌اند،گفت: در بحث امور اداری مطرح شدن چنین مباحثی عادی است، اما مسئله و موضوع مربوطه در حال طی کردن مراحل است و ما نیز اعتراض کرده‌ایم، البته بنده درگیر این موضوع نبودم بلکه دوستانی که در آن زمان مسئولیت داشتند اعلام کردند اسناد جدیدی را ارائه کرده‌اند و به حکم صادر شده اعتراض کردم.

رئیس دانشگاه امیرکبیر در پاسخ به این سوال که یعنی بحث انفصال خدمت شما مطرح نیست، گفت: معلوم است نمی‌تواند مطرح باشد پرونده‌ای که برای ۱۸ سال پیش است نمی‌تواند مطرح باشد. در عین حال گفته‌اند سازمان پژوهش‌ها باید پاسخ دهد که پس از پیدا شدن اسناد مراحل آن در حال پیگیری است.

معتمدی تاکید کرد: چند بار دیگر از اینگونه مباحث مطرح و حل شده و اکنون از نظر ما بحث عادی است و چیز عمده‌ای نیست.

وی در پایان گفت: این مسئله به این شکل که گفته شده است، وجود ندارد و تکذیب می‌شود.