به گزارش پارس به نقل از فارس، قرار بود مسجد سید اصفهان امشب میزبان دکتر فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی باشد تا در جمع مردم اصفهان پیرامون مذاکرات لوزان و مذاکرات هسته‌ای سخنرانی کند اما این سخنرانی لغو شد.
 
بنا بر این گزارش، با وجود اینکه فریدون عباسی برای ایراد سخن در مسجد سید حاضر شده بود، این سخنرانی لغو شد.
 
فرماندار اصفهان امروز در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها اعلام کرده بود که شرط برگزاری همایش‌ها در سطح شهر اخذ مجوزهای قانونی از فرمانداری است و برگزار‌‌کنندگان غیر‌رسمی این نشست در اصفهان طی ۴۸ ساعت گذشته هیچ اقدامی برای دریافت مجوز از فرمانداری اصفهان انجام نداده‌اند.
 
فضل‌الله کفیل تاکید کرده بود بدون شک این نشست در اصفهان برگزار نمی‌شود.
 
به گزارش جهان، بسیج رسانه استان اصفهان نیز روز گذشته طی اعلامیه‌ای اعلام کرده بود نشست تجزیه و تحلیل مذاکرات هسته‌ای با عنوان «فتنه ۲۵ لوزان» هیچ‌گونه ارتباطی با بسیج رسانه و بسیج اصناف ندارد.
 
در تبلیغات محیطی و مجازی این نشست، با عنوان «فتنه ۲۵ لوزان»، امضای تعدادی از تشکل‌ها و نهادها و از جمله سازمان بسیج اصناف درج شده بود که قرار بوده از ۱۵ تا ۱۷ مهرماه هر شب با حضور و سخنرانی دکتر فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی، دکتر حجت‌الله عبدالملکی دبیر کارگروه اقتصاد گفتمان انقلاب اسلامی و دکتر موسی حقانی رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران برگزار شود.