به گزارش پارس به نقل از تسنیم، "سرگی ریابکوف"  گفت که احتمال ادامه مذاکرات طی امشب افزایش یافته و احتمالا امشب در لوزان خواهیم ماند.

وی در ادامه گفت که مذاکرات هسته‌ای با ایران پیشرفت داشته اما این پیشرفت کند است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه در خصوص اینکه آیا این دور نتیجه ای در پایان خواهد داشت یا نه، گفت: اگر غیر از این بود ما اینجا نمی ماندیم.

این در حالی است که خبرنگار المیادین اعلام کرده یکی از نکات اساسی که هنوز اتفاقی درباره آن صورت نگرفته درباره چگونه بازگشت پذیری تحریم‌ها علیه تهران است.

مذاکرات هسته‌ای لوزان وارد هشتمین روز خود شده است تا دیپلمات‌ها بار دیگر رایزنی و چانه‌زنی‌ها را برای دستیابی به راه‌حل‌هایی درباره چارچوب یک توافق احتمالی و نیز نحوه ادامه مذاکرات، تداوم بخشند.

در حالیکه مذاکرات علیرغم گذر از ضرب‌الاجل پایان مارس گذشته است، و برخی وزرای خارجه کشورهای گروه 1+5 همچون وانگ‌یی، لاوروف و فابیوس محل مذاکرات را ترک‌ کرده‌اند، اما آخرین تلاش‌ها را برای دستیابی به راه‌حل‌هایی به منظور تداوم مذاکرات تا انتهای ماه ژوئن (10 تیر) همچنان ادامه دارد.

علی‌رغم فضاسازی‌های متعدد رسانه‌های غربی به منظور فشار بر تیم مذاکره کننده هسته‌ای، سید عباس عراقچی، مذاکره کننده ارشد کشورمان، تأکید کرده است که هیچگونه توافقی تاکنون با گروه 1+5 منعقد نشده و علی‌رغم پیشرفت‌هایی که صورت گرفته است هنوز چندین مسأله وجود دارند که تلاش‌ها برای دستیابی به راه‌حل‌ برای آنها ادامه دارد.

در حقیقت، در این دور از مذاکرات نباید انتظار دستیابی به توافقی الزام‌آور برای طرفین را داشت، بلکه همانگونه که دیپلمات‌های ارشد کشورمان نیز بیان کرده‌اند هدف از مذاکرات لوزان 2 دستیابی به فهمی مشترک و نیز راه‌حل‌هایی است تا بر اساس آنها مذاکرات هسته‌ای به منظور دستیابی به توافق جامع در تابستان ادامه یابد.