به گزارش پارس به نقل از ایرنا، شبکه خبری «سی.ان.ان» آمریکا روز چهارشنبه در گزارشی از عبور یک فروند هواپیمای نظامی ایران از نزدیکی یک فروند بالگرد جنگی آمریکایی در خلیج فارس خبر داد!

سی.ان.ان در گزارش خود همچنین ادعا کرد: این حادثه، ماه جاری و زمانی رخ داد که یک فروند بالگرد نظامی از روی عرشه یک ناو آمریکایی در آب های خلیج فارس در حال برخاستن بود. هواپیمای نظامی ایران از فاصله ۴۵ متری بالگرد آمریکایی عبور کرد.

یک مقام آمریکایی که شبکه تلویزیونی سی.ان.ان. به نام آن اشاره نکرد، گفت: نیروهای ایرانی در ماه اخیر رزمایش نظامی متعددی انجام داده اند که همه آنها به صورت کاملا حرفه ای صورت گرفته بود.

وی افزود: با توجه به این موضوع، انجام مانوری در نزدیکی یک بالگرد آمریکایی که مسلح نیز بود، باعث بهت فرماندهان آمریکایی شد!!!

سی ان ان به نقل از این مقام آمریکایی ادعا کرد که «تصور می کنیم، انجام این مانور از سوی فرماندهان محلی ایرانی دستور داده شده بود»!!!

سی ان ان افزود: یک فروند بالگرد MH-۶۰R آمریکایی در حال برخاستن از عرشه ناو «یو.اس.اس کارل وینسون» بود که یک فروند هواپیمای ایرانی از نوع Y-۱۲ به آن نزدیک می شود و پیش از آنکه این بالگرد بتواند به پرواز خود ادامه دهد از فاصله ۴۵ متری آن عبور می کند.

شبکه تلویزیونی آمریکایی گزارش داد: هواپیمای ایرانی از نوع تجسسی بوده در ماه جاری چندین بار در منطقه خلیج فارس به گشت زنی می پرداخت، اما پس از وقوع این حادثه برای دو هفته از پرواز این هواپیما خبری نبود.

واکنش یک مقام آگاه نظامی :
خبر سی ان ان برای تحت تاثیر قرار دادن حمله به یمن و مذاکرات هسته ای است

یک منبع مطلع نظامی درخصوص خبر سی‌ان‌ان مبنی بر عبور یک هواپیمای نظامی ایرانی از فاصله ۴۵متری یک بالگرد مسلح آمریکایی گفت: توانمندی ما فرارتر از این ادعای آنهاست اما ضرورتی ندارد به این فضاسازی آنان پاسخ دهیم.

شبکه خبری سی ان ان امروز در گزارشی به نقل از یک مقام آمریکایی اعلام کرد که در ماه‌های اخیر یک هواپیمای نظامی ایرانی از نوع Y-۱۲ ار فاصله ۴۵ متری یک بالگرد مسلح آمریکایی عبور کرده است.

سی ان ان در ادامه به نقل از این مقام آمریکایی آورده است که نیروهای ایرانی در ماه اخیر رزمایش نظامی متعددی انجام داده اند که همه آنها به صورت کاملا حرفه‌ای صورت گرفته بود و این موضوع باعث بهت فرماندهان آمریکایی شده است.

احتمالا اشاره سی‌ان‌ان به رزمایش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در اسفندماه سال گذشته در محدوده تنگه هرمز و خلیج فارس با حضور مقام‌های لشکری و کشوری و همچنین تعداد زیادی از رسانه‌های داخلی و برون‌مرزی برگزار شده بود.

بر اساس این گزارش یک منبع مطلع نظامی نیز با بیان اینکه عبور از فاصله ۴۵ کیلومتری بالگرد آمریکایی بر اساس آنچه این شبکه خبری آمریکایی مدعی شده دستاورد بزرگی برای ما محسوب نمی‌شود که باعث بهت فرماندهان آمریکایی شده، گفت: خبر سی ان ان برای تحت تاثیر قرار دادن حمله به یمن و مذاکرات هسته ای است. ما توانمندی انجام کارهای فراتر از این را داریم؛ اما معتقدیم اینگونه خبررسانی‌ها نیز در راستای اقدامات ایران‌هراسی و همچنین تحت تاثیر قرار دان تهاجم عربستان و کشورهای مرتجع عربی به ملت مظلوم یمن است و ضرورتی ندارد که به آن پاسخ داده شود