به گزارش پارس به نقل از العالم، یک مقام امنیتی در استان صلاح الدین عراق گفت: نیروهای امنیتی مستقر در الناحیه توانستند 12 تن از این عناصر داعش را به هلاکت برسانند.

پایگاه اینترنتی سومریه نیوز به نقل از مقام مزبور افزود: پس از رهایی یافتن تکریت از چنگال داعش برخی از بخشهای محله القادسیه همچنان در اشغال این گروهک تروریستی باقی مانده است.

مقام یاد شده که خواست نامش فاش نشود، ابراز داشت: نیروهای پلیس فدرال و بسیج مردمی ساکن ناحیه العلم پس از عبور این 40 تروریست داعشی از رودخانه آنها را مورد حمله قرار دادند.

وی اظهار داشت: دو فرد انتحاری در درگیری خود را منفجر کردند و همین امر باعث شد تا سه نفر از  نیروهای بسیج مردمی و دو تن از پلیس فدرال به شهادت برسند.

وی ادامه داد: تجهیزات نظامی گسترده ای در کرانه رود دجله از سمت ناحیه العلم واقع در مقابل محله القادسیه برای ردیابی و پیگیری تحرکات داعش استقرار یافته است تا آنها نتوانند از دجله عبور کنند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق سه شنبه از ورود نیروهای نظامی به شهر تکریت و برافراشته شدن پرچم عراق بر فراز ساختمان استانداری صلاح الدین سخن به میان آورد.

العبادی تاکید کرد: این پیروزی تنها با جانفشانی عراقی ها تحقق یافت.

استاندار صلاح الدین تصریح کرد: میزان ضرر و زیان های وارد شده به تکریت اندک است. وی با تاکید بر این که بسیاری از خانه ها هیچ آسیبی ندیده اند، به آن دسته از اهالی تکریت که به گروهک تروریستی داعش کمک نکرده و یا به آن نپیوسته اند، اطمینان خاطر داد که ظرف چند روز آینده به خانه و کاشانه خود بازخواهند گشت.