به گزارش پارس به نقل از تسنیم، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در واکنش به اظهارات اخیر اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه، با بیان اینکه جای تاسف دارد که هنوز وزارت خارجه عکسل‌العمل جدی نسبت به این موضوع نشان نداده است و اگر همینگونه باشد مجلس تصمیم قاطعی در این زمینه خواهد گرفت، گفت: مخاطب سخنان آقای اردوغان همه مردم ایران بود، نه نمایندگان مجلس. ولی با این حال دستگاه دیپلماسی کشور در این زمینه همچنان بی‌‌تدبیری می‌کند.

وی افزود: خواسته همه نمایندگان مجلس و مردم و گروه‌های سیاسی و تشکل‌های دانشجویی لغو سفر آقای اردوغان به تهران است، چطور می‌توان قبول کرد فردی که علیه ملت ایران و مسئولان کشور بی‌احترامی می‌کند و هرچه سخن منفی بوده علیه کشورمان به زبان آورده، در کمال احترام به کشور ما سفر کند؟ اساساً انجام این سفر به معنای پذیرش تمامی اتهامات وارد شده بر ایران توسط اردوغان از سوی مسئولان دولتی است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آقار اردوغان فراموش کرده است که چه خیانتی را در حق مردم سوریه و کردهای کوبانی مرتکب شده و جالب است که چنین فردی ایران را که همیشه مدافع مظلومین و آزادگان جهان بوده متهم می‌کند. افکار عمومی دنیا می‌داند که اردوغان رویای برپایی عثمانی جدید را در سر دارد.

جوکار با بیان اینکه قطعا مجلس در برابر این سفر ساکت نخواهد ماند، اظهار داشت: عاقلانه‌ترین اقدامی که می‌شد از وزارت خارجه انتظار داشت این بود که این سفر را ابتدا لغو می‌کرد و اگر این آقا (اردوغان) عذرخواهی کرد، مجددا در خصوص سفرش به ایران تصمیم‌گیری می‌کردند. اما متاسفانه گویا اخبار اهانت‌های رئیس‌جمهور ترکیه هنوز به گوش مسئولان وزارت خارجه نرسیده است و این جای تاسف دارد.